bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Szukamy wykonawcy inwestycji oświatowych

Rozbudujemy przedszkole przy Dużej oraz zbudujemy filię szkoły podstawowej.

Z każdym rokiem przybywa w naszym mieście mieszkańców, w tym również tych najmłodszych. Widać to po wynikach rekrutacji do szkół i przedszkoli. Rozbudowa szkoły podstawowej przy Okólnej była pierwszym krokiem, poprawiającym niełatwą sytuację mareckiej edukacji. Czas na kolejny.

W piątek  Mareckie Inwestycje Miejskie (MIM) ogłosiły, że szukają wykonawcy dwóch obiektów oświatowych w formule „zaprojektuj i zbuduj”.

Po pierwsze, zostanie rozbudowane przedszkole przy ul. Dużej 1A. Powstanie tam nowy budynek przedszkolny i zagospodarowany teren. Będzie mogło w nim przebywać 225 dzieci.

Po drugie, przy Okólnej powstanie filia szkoły podstawowej nr 2. Umieszczone zostaną w nim klasy I-III, aby uniknąć funkcjonowania tej placówki na trzy zmiany od września 2018 r. Dzieci, zamiast omijać plac budowy, będą uczyły się w komfortowych warunkach przy Okólnej do czasu zakończenia rozbudowy przy Szkolnej. Wówczas nowa placówka zamieni się w przedszkole.

Oba obiekty – przy Dużej i Okólnej – powstaną w technologii modułowej. Dlatego MIM zdecydowały, że poszukają jednego wykonawcy prac. Od chwili podpisania umowy będzie miał on 7 miesięcy na wykonanie projektu i zrealizowanie robót. Przy takim założeniu, nowe obiekty będą gotowe na nowy rok szkolny. Termin składania ofert w przetargu mija 5 grudnia tego roku.

W pierwszej połowie grudnia MIM planują ogłoszenie przetargu na budowę szkoły przy Wspólnej. Wstępne ogłoszenie informacyjne ukazało się już w unijnym biuletynie. Do tej placówki, po przeprojektowaniu z gimnazjum, będzie mogło uczęszczać 1200 uczniów.

TM
17 listopada 2017, godz. 08:00

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry