bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Apel Wodociągu Mareckiego

Zabezpiecz instalację wodociągową przed niskimi temperaturami.

Zima w tym roku na razie nas rozpieszcza. Dodatnie temperatury, symboliczne ilości śniegu - zastanawiamy się, czy to jeszcze jesień czy już wiosna. Ale my… dmuchamy na zimne. Przed nami jeszcze większość stycznia i cały luty, kiedy nagle może zrobić się duuużo chłodniej. Dlatego pamiętajmy o zabezpieczeniu instalacji wodociągowych w naszych domach przed ujemną temperaturą. Rury wystawione na mróz mogą zostać uszkodzone.

Aby być pewnym, że rano popłynie woda z kranu, należy:

1) zapewnić dodatnią temperaturę w pomieszczeniu, gdzie jest zamontowany wodomierz.

2) jeżeli wodomierz jest w studzience na zewnątrz, sprawdzić, czy właz jest poprawnie zamknięty i odpowiednio zaizolowany (np. styropianem lub wełną mineralną)

3) sprawdzić, czy instalacja wodociągowa nie przebiega w pobliżu kratek wentylacyjnych. Jeżeli tak, zabezpieczyć otuliną izolacji termicznej.

Jeżeli dojdzie do rozsadzenia wodomierza lub zaworu, należy natychmiast zadzwonić na numer mareckiego Pogotowia Wodociągowego: 606 908 708, aby uchronić się przed stratami.

Przypominamy - za stan techniczny studzienki wodomierzowej (styropian, szczelność) oraz konieczność zachowania dodatniej temperatury w pomieszczeniu technicznym odpowiada odbiorca usług!

Wodociąg Marecki
5 stycznia 2018, godz. 08:00

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry