Brawo One!

Szalony pościg, karne i zwycięstwo. Młode szczypiornistki Marcovii w gronie najlepszych w Polsce.

Niedawno na miejskiej stronie internetowej opisywaliśmy ścieżkę piłkarek ręcznych AP Marcovii, które uczestniczą w centralnych rozgrywkach o Puchar Polski Młodziczek. Dwukrotnie awansowały z drugiego miejsca z turniejów w Mrągowie i Łukowie.

W poprzedni weekend wybrały się do Chorzowa, walczyć o miejsce w gronie czterech najlepszych drużyn w kraju. Ich przeciwniczkami były Bellator Ryjewo, Akademia Handballu Ruchu Chorzów i EUCO-UKS Dziewiątka Legnica.

Pierwszy mecz drużyna z Marek rozegrała z Bellatorem. Obie drużyny grały już w tej edycji i wówczas lepsze były piłkarki z Ryjewa. Tym razem górą była Marcovia, zwyciężając 29 : 26. Po drugim meczu trzeba było przełknąć gorycz porażki. Lepsze okazały się gospodynie - szczypiornistki z Chorzowa.

O awans trzeba było walczyć w trzecim meczu grupowym. W pierwszej połowie ekipie Marcovii nie szło - strata do przeciwniczek sięgała sześciu bramek. Po drugiej połowie nastąpiło przebudzenie. Tak jak kiedyś Vive Kielce odrobiły wielkie straty do Veszpremu w finale Ligi Mistrzów, tak teraz markowianki doprowadziły do remisu (23:23). O wszystkim decydowały karne - w tych lepsza była Marcovia! Teraz drużyna z Marek zagra w finałowej czwórce! Gratulujemy!