bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Młodzi warcabiści rywalizowali w Markach

Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w Warcabach po raz dziesiąty w naszym mieście.

Uczniowski Klub Sportowy  „Struga” propagując grę w warcaby wśród uczniów okolicznych szkół od lat organizuje otwarte turnieje warcabowe. Tak było i tym razem.

W sobotę 13 października już po raz dziesiąty w Zespole Szkół nr 2 w Markach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w Warcabach klasycznych. Zawody objął Patronatem Burmistrz Miasta Marki, współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Wołominie. Ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Wołomińskiego zakupione zostały puchary dla zwycięzców drużynowych i indywidualnych, natomiast Urząd Miasta Marki zadbał o to, by wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dwóch kategoriach wiekowych (kl. 0-III i IV-VIII) wzięło udział 51 zawodników reprezentujących 11 szkół naszego powiatu i okolic (Warszawa i Nowy Dwór Mazowiecki).

Każdy zawodnik rozegrał 7 rund systemem szwajcarskim. Po ostatniej partii i zliczeniu wszystkich punktów wyłoniono zwycięzców indywidualnych oraz najlepsze drużyny, gdzie sumowane były punkty zdobyte przez czterech najlepszych zawodników danej szkoły.

Na uroczyste zakończenie Mistrzostw przybyli: Arkadiusz Werelich – Radny Powiatu Wołomińskiego, Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki, Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych, Wiceburmistrz Dariusz Pietrucha, Dyrektor ZS2 Elżbieta Piszcz oraz Dyrektor biorącej udział w zawodach SP2 w Słupnie Barbara Moczulska. Goście wręczyli zwycięzcom puchary, medale i dyplomy, nagrody rzeczowe wybierali sobie sami zawodnicy. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Triumfujące drużyny to przede wszystkim te, których zawodnicy trenują w UKS Struga. W kategorii klas 0-III zwyciężyła SP1 w Słupnie przed SP5 w Markach, trzecie miejsce uzyskała SP2 w Słupnie. W kategorii klas IV-VIII najlepsza była drużyna z SP5 w Markach, drugie miejsce zajęła SP1 w Słupnie, trzecie SP3 w Markach.

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii klas 0-III bezkonkurencyjni okazali się uczniowie SP1 w Słupnie – Krystian, Bartek i Nikodem. W kategorii klas IV-VIII mistrzami zostali dwaj ósmoklasiści, rywalizujący ze sobą od lat w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Tym razem lepszy był Jakub z SP5, na drugim miejscu uplasował się Kacper z SP w Nadmie. Na trzecim miejscu ukończył zawody czwartoklasista Michał z NSP 38 w Warszawie, trenujący w naszym klubie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy dzielnie walczyli o jak najlepsze pozycje. Wszyscy zaprezentowali sportową postawę, ich zaangażowanie zasługuje na najwyższe uznanie. Dziękujemy szkołom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie, a także rodzicom i opiekunom, dzięki którym dzieci mogły wziąć udział w turnieju.

Już dziś zapraszamy na kolejne zawody organizowane przez UKS Struga. W listopadzie odbędą się w Markach Mistrzostwa Polski (tu mogą wziąć udział tylko zawodnicy licencjonowani w PZWarc), ale już na początku grudnia wszystkich amatorów zapraszamy do udziału w Grand Prix Mazowsza w warcabach – szczegóły podamy wkrótce. Czekając na mareckie turnieje grajmy w warcaby w domu, w szkołach lub na sobotnich zajęciach warcabowych prowadzonych w ZS2 przez trenerów UKS „Struga”. Zapraszamy!

Jarosław Suchecki
16 października 2018, godz. 08:53
#Miasto #Sport #Organizacje pozarządowe

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry