bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Mała nalepka, duże możliwości

Dziś wydaliśmy pierwszą nalepkę, która daje przywileje właścicielom ekologicznych aut.

Czy można parkować za darmo w strefie płatnego parkowania? Czy można poruszać się autem osobowym po buspasie bez narażenia się na mandat? Można. Trzeba spełnić jednak dwa ustawowe warunki:

- być właścicielem auta o ekologicznym napędzie: elektrycznym (EE), zasilanym wodorem (H), sprężonym gazem ziemnym (CNG) lub skroplonym gazem ziemnym (LNG) i mieć odpowiednie oznaczenie w dowodzie rejestracyjnym (pole P.3).

- nakleić specjalną nalepkę (określającą rodzaj paliwa), którą można uzyskać w urzędzie gminy.

W środę, 7 listopada, pierwszą taką nalepkę odebrała Pani Anna, mieszkanka naszego miasta, która jest właścicielką samochodu o napędzie elektrycznym.  

Zapraszamy do naszego ratusza innych posiadaczy ekologicznych aut. Wystarczy złożyć wniosek o wydanie nalepki (wzór wniosku poniżej do pobrania) w Kancelarii Urzędu Miasta Marki w Markach  Al. Marsz J. Piłsudskiego 95  (pokój nr 13) oraz przedstawić dowód rejestracyjny samochodu do wglądu.  Nalepka wydawana jest bezpłatnie  w terminie do 14 dni od daty złożenia wniosku.

W przypadku zakupu  pojazdu i nie przerejestrowania na nowego właściciela należy przedstawić te same dokumenty, które zabierają Państwo do wydziału komunikacji w celu przerejestrowania samochodu na siebie: umowę kupna/fakturę, dowód osobisty, dowód rejestracyjny.

Zgodnie z przepisami, nalepka wydawana będzie właścicielowi pojazdu (a nie posiadaczowi).  Właściciel może działać przez pełnomocnika - wówczas wymagane będzie przedstawienie pełnomocnictwa (na ogólnych zasadach Kpa i opłaty skarbowej 17 zł) .

Szerokiej drogi bez korków i możliwości bezpłatnego parkowania!

TM
7 listopada 2018, godz. 17:20
#Miasto #Środowisko

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry