bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Nowy prezes Mareckich Inwestycji Miejskich

Konkurs wygrał Piotr Grubek, samorządowiec z bogatym doświadczeniem.

Skład zarządu Mareckich Inwestycji Miejskich (MIM) został uzupełniony. Konkurs na prezesa MIM wygrał Piotr Grubek, który od 2011 r. do 2018 r. pracował w kobyłkowskim ratuszu na stanowisku zastępcy burmistrza.

- To menedżer z doświadczeniem samorządowym i biznesowym. Te elementy są niezbędne do sprawnego zarządzania MIM – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Do zadań spółki, kontrolowanej przez nasze miasto, należą:

- powiększanie bazy edukacyjnej (budowa Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego przy ul. Wspólnej, rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2, rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz budowa filii Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Okólnej, która później stanie się miejskim przedszkolem);

- przygotowywanie projektów przebudowy i modernizacji mareckich dróg;

- zarządzanie lokalnym sportem w ramach Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki.

- Spółka, której prowadzenie mi powierzono, ma duży potencjał rozwojowy. Realizuje bardzo ważne dla mieszkańców Marek projekty. Z radością podejmuję nowe wyzwanie zawodowe, żeby zrealizować zadania postawione przez burmistrza i radę nadzorczą – mówi nowy prezes MIM.

Piotr Grubek jest absolwentem Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Ukończył także podyplomowe studia z zakresu samorządu terytorialnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową rozpoczął w sektorze telekomunikacyjnym. W 2007 r. z biznesu przeszedł do samorządu zostając sekretarzem w Urzędzie Miasta Kobyłka. Od 2011 r do 2018 r. był zastępcą burmistrza Roberta Roguskiego. Do obowiązków Piotra Grubka należało m.in. prowadzenie infrastrukturalnych i kubaturowych inwestycji gminnych,  projektów z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego oraz przedsięwzięć z unijnym dofinansowaniem.

W wolnych chwilach lubi majsterkować, interesuje się nowymi technologiami i motoryzacją.

TM
15 grudnia 2018, godz. 13:35
#Miasto #Inwestycje #Mareckie Inwestycje Miejskie

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry