bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

III Mikołajkowy Turniej Halowy

Zwycięstwem zespołu Kopacze Team zakończyły się piłkarskie, halowe zmagania w Markach

W wielkim finale Marcovię Marki 1:0 pokonał zaspół Kopacze Team i drugi raz w historii jego reprezentanci zdobyli złoto. Finałowe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i było "wisienką na torcie" III edycji Mikołajkowego Turnieju.

Do walki o końcowy triumf stanęło 28 drużyn. Wśród nich wspomniani finaliści, zeszłoroczny zwycięzca - UKS Bródno oraz m.in takie zespoły jak Florian, Koty, Progresso Radzymin, In Plus, AGD Marking Słupno, TANATOS czy Chłopcy z Bielan. Turniej został ponownie objęty honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha.

Pierwsza faza grupowa wyłoniła szesnastkę, która rozpoczęła rywalizację o awans do 1/4 finału.

Na tym etapie emocji i walki o każdy centymetr parkietu nie brakowało. Tutaj nie było już miejsca na jakiekolwiek kalkulacje. Wszystkie drużyny chciały bowiem znaleźć się w najlepszej ósemce. W tym zacnym gronie znalazły się następujące drużyny: Florian, TANATOS, Marcovia, UKS Bródno, Progresso, Kopacze Team, In Plus i Koty. Zacięta rywalizacja wyłoniła czterech półfinalistów. Florian pokonał 1:0 TANATOS, Marcovia po serii rzutów karnych odprawiła UKS Bródno, Progresso po walce uległo Kopaczom a Koty niespodziewanie przegrały z In Plusem. Ostatecznie o złoto powalczyć mieli Kopacze z Marcovią a o brąz Florian z In Plusem. Zawodnicy "księgowych" zremisowali w regulaminowym czasie gry 1:1 z Florianem, ale po rzutach karnych stanęli na najniższym stopniu podium. Jak już zostało wspomniane w najważniejszym spotkaniu niedzielnego wieczoru Kopacze skromnie pokonali Marcovię i z Marek wyjechali z okazałym pucharem. Królem strzelców podobnie jak przed dwoma latami został Kamil Majkowski (Kopacze Team). Najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Cichockiego z Kopaczy a MVP całego turnieju został Bartłomiej Świniarski z Marcovii Marki. Wyróżnienia powędrowały również do Adriana Górnego (In Plus), Dariusza Piwowarka (Marcovia) i Sebastiana Zakrzewskiego (Kopacze).

Wydarzenie współfinansowane z budżetu miasta Marki.

 

WPZ
27 grudnia 2018, godz. 13:59
#Miasto #Sport

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry