bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Noc Muzeów w Markach, relacja i reportaż.

Seanse filmowe, warsztaty, gala oskarowa i wystawy - tak wyglądała V Marecka Noc Muzeów

V Marecka Noc Muzeów rozpoczeła się nietypowo, bo zainaugurowaliśmy ją w Archiwum Urzędu Miasta Marki, już tydzień przed oficjalnym terminem. Można tam było obejrzeć retro modę autorstwa projektantki Ewy Cyngot–Godun. Na wystawie prezentowane były suknie pochodzące z kilku okresów: od baroku aż po lata 30-ste dwudziestego wieku.

W tym roku do obchodów dołączyło się Centrum Aktywności Fabryczna 3, gdzie odbyły się projekcje filmowe. „Sala Fabryka Iluzji” zamieniła się w kino, gdzie już o 15.00 najmłodsi markowianie z rodzicami mogli przeżyć przygodę w nowojorskim muzeum. O 17.00 na ekranie zawitał niesforny Ralph, który znany jest z tego, że demoluje wszystko wokół siebie.

Marecki Wodociąg zaprosił do zwiedzania stacji uzdatniania wody i na wystawę do Mareckiego Ośrodka Kultury z okazji 20-lecia istnienia instytucji. Marecki Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców na Noc Oskarową i seanse filmowe.

Michał Zawadka – aktor i poeta był gościem Biblioteki Miejskiej. Z okazji Nocy Muzeów poprowadził warsztaty dobrego wychowania dla najmłodszych i trochę starszych mieszkańców Marek.

Już teraz zapraszamy za rok, napewno pojawią się nowe atrakcje.

 

WPZ
21 maja 2019, godz. 08:54
#CAF 3 #Miasto #Marecki Ośrodek Kultury #Wodociąg Marecki #Biblioteka Publiczna

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry