bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

V edycja Nocy Muzeów za nami

W tegoroczną mapę zwiedzania mareckich obiektów wpisała się również nasza biblioteka.

Odwiedzający nas mieszkańcy mogli uczestniczyć w atrakcyjnych warsztatach dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Michała Zawadkę – pisarza, mówcę, lektora, autora bajek i konferansjera. Tematem warsztatów były ogólnie przyjęte zasady savoir - vivre. Poprzez eksperymenty naukowe i różne formy zabawy edukacyjnej dzieci poznawały pojęcia związane z dobrym wychowaniem. Spotkanie wprowadziło młodych czytelników w świat trudnych zależności społecznych. Autor w bardzo przystępny i zabawny sposób tłumaczył uczestnikom warsztatów, czym jest umiar, roztropność, tolerancja, szacunek, a także umiejętność dostrzegania i przyjaźń. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak czerpać z mądrości starszych osób, po co są zasady i dlaczego o wiele więcej można osiągnąć, współpracując ze sobą oraz w jaki sposób uczyć się od siebie nawzajem. To wyjątkowe spotkanie wprowadziło obecnych w świat relacji międzyludzkich, postaw wobec otoczenia, jak i umiejętności oceny i dostrzegania. Uczestnicy warsztatów mogli również podziwiać zdolności aktorskie Michała Zawadki podczas czytania fragmentów jego najnowszych książek, które są już dostępne dla czytelników naszej biblioteki. Serdecznie zapraszamy do tej wyjątkowej lektury. Polecamy, naprawdę warto!

Nowością tej edycji Nocy Muzeów w Markach było uruchomienie Schroniska książek - a w nim możliwość zaadoptowania jednej z nich. Kilkadziesiąt pozycji o różnej tematyce, przygotowanych specjalnie na tę okazję, znalazło nowych właścicieli. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym za liczną adopcję książek. Także firmie Egmont za wsparcie książkami dla najmłodszych.

Podczas całego wieczoru na odwiedzających czekały słodkie napoje, aromatyczna kawa i herbata oraz słodycze. V edycję Nocy Muzeów zakończyliśmy włoskim akcentem, czyli wspólnym konsumowaniem smacznej pizzy.

Wszystkim mieszkańcom, którzy nas odwiedzili, dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy za rok! 

 

JBB
22 maja 2019, godz. 11:25
#Biblioteka Publiczna #Kultura

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry