bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Co Marki zyskały dzięki obecności w UE

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 podliczyli, ile funduszy europejskich trafiło do Marek.

15 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego były okazją do przygotowania przez trzech uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II prezentacji, w której zebrali wszystkie zadania dofinansowane przez Wspólnotę Europejską na terenie Marek. Prezentacja wykonana przez Tomasza Nieborka, Tomasza Świeczaka oraz Dominika Stachowicza  powstała w ramach programu profrekwencyjnego "Młodzi Głosują" organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Dzięki udziałowi szkoły w programie "Młodzi Głosują" w minionym tygodniu gościliśmy w pałacu Briggsów przedstawiciela Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce Artura Miazka, który przeprowadził dla licealistów lekcje europejskie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak Parlament Europejski oddziałuje na nasze codzienne życie uchwalając prawo obowiązujące w całej Unii (np. zniesienie opłat roamingowych, wyeliminowanie podwójnych standardów jakości żywności, czy wprowadzenie zakazu geoblokowania). Licealiści przypomnieli sobie także zasady wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się już 26 maja br., a na koniec spotkania wzięli udział w quizie sprawdzającym zdobytą wiedzę.

Ogólnopolski program "Młodzi Głosują" organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej ma za zadanie zachęcić młodych Polaków do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w najbliższą niedzielę.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną wykonaną przez uczniów oraz z praktycznymi informacjami na temat niedzielnego głosowania.

CO MARKI ZYSKAŁY DZIĘKI UNII EUROPEJSKIEJ
PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

PP
22 maja 2019, godz. 22:28
#Zespół Szkół Nr 1

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry