bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Miasteczko mobilne zakończyło sezon wakacyjny

W sierpniu i lipcu miasteczko gościło przy Zespole Szkół Nr 1

Jak co roku w wakacje Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców. W okresie letnim od 24.06 do 13.08 korzystało z miasteczka 270 dzieci. Były to grupy zorganizowane (uczestnicy lata w mieście) oraz indywidualnie dzieci z rodzicami. Uczestnicy miateczka zostali obdarowani elementami odblaskowymi.

Miasteczko ruchu drogowego ponownie będzie czynne od września. Informacji udziela Koordynator Miasteczka Ruchu Drogowego, pan Paweł Paczek tel.604-051-843.

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego działa od 2016r. Jest to zestaw elementów przeznaczony do nauki przepisów ruchu drogowego, praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych i do nauki jazdy na rowerze.Prowadzenie miasteczka ma na celu działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na drodze, w szczególności bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

W skład miasteczka ruchu drogowego wchodzą: mini znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, rondo, przejazd kolejowy, oraz antypoślizgowe maty gumowe imitujące jezdnię.

W miasteczku przeprowadza się praktyczną naukę chodzenia i przechodzenia na przejściu dla pieszych oraz jazdy na rowerze.

WPZ
15 sierpnia 2019, godz. 11:22
#Miasto #Edukacja #Sport

zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry