bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zielony laur za MCER

Zostaliśmy wyróżnieni za ekologiczne aspekty naszej inwestycji.

Raz do roku Polska Izba Gospodarcza „Ekorozwój” przyznaje nagrodę „Zielony Laur”. To już 14 edycja konkursu, którego celem jest wyróżnienie tych osób lub instytucji, które dokonali szczególnych osiągnięć w dziedzinie ekologii. W piątek burmistrz Jacek Orych w siedzibie Polskiej Akademii Nauk odebrał pamiątkową statuetkę.

- Otrzymaliśmy ją za Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (MCER), które wyrosło przy ul. Wspólnej. Profesor Marek Gromiec, który uzasadniał wybór jury, tłumaczył, że jest to obiekt, w którym zastosowano wiele proekologicznych rozwiązań – opisuje Jacek Orych.

Z założenia MCER jest kompleksem zero-energetycznym. To oznacza, że w rocznym bilansie wyprodukuje tyle energii, ile zużyje. Przyczynią się do tego takie rozwiązania jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, zaawansowane systemy odzysku energii cieplnej i urządzenia do produkcji energii elektrycznej z gazu.

„Obiekt wyposażony w urządzenia oszczędzające wodę, dachy bagienne i zbiorniki retencyjne. Zielony dach ma właściwości oczyszczające powietrze, tłumi hałas, magazynuje wodę opadową, odciąża sieć kanalizacyjną, jest doskonałym siedliskiem dla wielu gatunków fauny i flory, a odpowiednio zagospodarowany pełni funkcje rekreacyjne” – czytamy na stronie Mareckich Inwestycji Miejskich, prowadzących budowę MCER.

MCER będzie pełnić trzy funkcje: edukacyjną, kulturalną i sportową. We wrześniu zaczęła działać część edukacyjna oraz zewnętrzna sportowa (boiska). W budowie znajdują się jeszcze basen, sala sportowa i sala widowiskowa. Będą gotowe jesienią tego roku. Wykonawcą prac jest giełdowy Budimex.

 

TM
23 września 2019, godz. 15:33
#Miasto #Środowisko #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie
fot. 2
fot. 3

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry