bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

List marszałka Adama Struzika

Określenie "perła w koronie" jest jak najbardziej na miejscu. Mazowiecki samorządowiec gratuluje nam inwestycji w MCER.

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękuję za zaproszenie na uroczyste otwarcie Mareckiego Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnego. Trudno nie zauważyć, że Marki to wielki plac budowy. Powstają nowe mieszkania, rośnie liczba mieszkańców. W tej sytuacji niezbędne są inwestycje w rozbudowę bazy kulturalno-edukacyjnej. W ostatnich latach oddano do użytku dwa przedszkola zbudowane w systemie modułowym, rozbudowano jedną szkołę, a druga jest powiększana. Jednak, jak słusznie zauważają mareccy samorządowcy, perłą w koronie jest Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, które ma szansę stać się ośrodkiem aktywności nie tylko mieszkańców miasta, ale także dla osób z Warszawy i okolic.

To pierwszy w Polsce budynek użyteczności publicznej zaprojektowany w tak energooszczędnym standardzie. Dzięki stosowaniu najbardziej innowacyjnych technologii kompleks będzie zużywał tyle energii, ile sam wyprodukuje. To również w pierwszy w kraju budynek z bagiennym dachem. Przystosowano go do pozyskiwania wody z deszczówki i nieustannego optymalizowania zużycia energii w poszczególnych punktach centrum. Zastosowane technologie przyczynią się do efektywnej ochrony środowiska, komfortu użytkowania i wydajności budynku.

Chciałbym wyrazić szczery podziw dla śmiałych wizji i odważnej decyzji mareckich samorządowców, sprawnie realizowanych przez spółkę Mareckie Inwestycje Miejskie. Słowa podziękowania należą się także generalnemu wykonawcy – firmie Budimex. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz efektywnym metodom organizacji pracy i zarządzania, budowa centrum zajęła Budimeksowi zaledwie 19 miesięcy! Zaś mieszkańcom Marek życzę, aby ten nowoczesny kompleks dobrze służył uczniom, miłośnikom sportu oraz wydarzeniom kulturalnym.

Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego

zebr. TM
30 listopada 2019, godz. 10:00
#Miasto #Inwestycje #Edukacja

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry