bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

O MCER - na otwarciu

To będzie wizytówka na długie lata - miasta oraz powiatu wołomińskiego.

Na uroczystości inauguracji Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego gościliśmy wielu znakomitych gości. Wśród nich byli m.in. nowo mianowany wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, starosta powiatu wołomińskiego Adam Lubiak oraz poseł na Sejm Piotr Uściński. Do Marek przyjechali również przedstawiciele władz sąsiednich miast. Było przecięcie wstęgi, wręczenie pamiątkowego klucza, a także okolicznościowe przemówienia przedstawicieli naszego miasta oraz gości. Wybraliśmy dla Państwa kilka najciekawszych cytatów.
 

Jacek Orych, burmistrz Marek
Początki tej inwestycji sięgają niemal 10 lat wstecz.  Z osobistą satysfakcją, dziś, z tego miejsca dziękuję wszystkim tym, którzy mieli odwagę wtedy mówić, że jest potrzebna, że Marki zasługują na wielofunkcyjny obiekt na miarę XXI wieku. Głęboko wierzę, że będzie to nasza wizytówka na długie lata.
W trakcie budowy MCER interesowały się nie tylko media lokalne, ale również ogólnopolskie. Odwiedzali nas redaktorzy czasopism i portali z branży budowlanej i upowszechniali w kraju ideę budynku zeroemisyjnego, która przyświecała nam projektując ten obiekt. O zeroemisyjnych, samowystarczalnych energetycznie szkołach mówił niedawno premier Mateusz Morawiecki podczas expose. Panie Premierze, dziś w Markach nie tylko taka szkoła, ale pierwsze w Polsce centrum edukacyjno-rekreacyjne staje się faktem! 


Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki

Chciałbym pogratulować społeczności Marek. Dawaliście Państwo wsparcie tym, którzy tworzyli ten wspaniały obiekt. To miejsce, w którym wiele będzie się działo. Być może Marki staną się jakąś potęgą sportu amatorskiego.
Poradziliście sobie z dużym zobowiązaniem. Będzie to jednak trudne zadanie na przyszłość dla całej społeczności, to także wyrzeczenie. Ale jako świeżo upieczony wojewoda chcę przypomnieć, że jeśli jest taki zapał inwestycyjny, to mamy wiele projektów, które możemy robić razem. Myślę, że my, ludzie z samorządu i rządu, mamy wspólną odpowiedzialność i wspólne możliwości. W ujęciu finansowym jest wiele programów, z których warto korzystać. Wiem, że z niektórych korzystacie, ale i na przyszłość do tego namawiam. Jest wiele obszarów, które możemy wspólnie finansować – nie ma co ukrywać, z dużą przewagą finansów z budżetu państwa.


Piotr Grubek, prezes Mareckich Inwestycji Miejskich
Inwestycję sfinansowaliśmy z emisji obligacji. Staramy się pozyskiwać zewnętrzne dofinansowania. Obecnie trwa ocena wniosku złożonego przez spółkę w Ministerstwie Sportu. Dzisiaj też dostałem informacje, ze w końcu zostanie rozstrzygnięty konkurs w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w którym również braliśmy udział. Mam nadzieję, że z wynikiem pozytywnym.

Adam Lubiak, starosta powiatu wołomińskiego

Do tej pory nasz powiat słynął przede wszystkim z przeszłości, z wydarzeń historycznych. Dzięki Mareckiemu Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnemu pokazujemy, że na swoim terenie mamy obiekt, który wychodzi w przyszłość.

Piotr Uściński, poseł ziemi wołomińskiej
Dzieci i młodzież będą się tu uczyły ze świadomością, że ten obiekt jest zeroemisyjny, niezależny energetycznie. To powinno budować świadomość klimatyczną, że tak właśnie powinno być. Tak wychowani ludzie będą inaczej patrzeć na kwestie ekologiczne niż ich rodzice, dziadkowie i pradziadkowie. Gratuluję mieszkańcom Marek tego przepięknego obiektu.

 

spisywał TM
30 listopada 2019, godz. 17:39
#Miasto

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry