bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zamiast tranzytu - miejska arteria

Ogłosiliśmy przetarg na projekt kompleksowej przebudowy Alei Piłsudskiego oraz wykonanie prac na Strudze. Pomoże nam UE.

Mimo remontu wykonanego na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Aleja Marszałka Piłsudskiego nie zmieniła swojego charakteru – nadal przypomina drogę tranzytową z wieloma zablokowanymi dojazdami z bocznych ulic. Nasze miasto planowało przeprowadzić kompleksową realizację przebudowy w trakcie prac wykonywanych przez firmę Astaldi, ale z uwagi na wysoką wycenę robót, która znacznie przekraczała nasz kosztorys, oraz jednoczesną konieczność realizacji pilniejszych inwestycji edukacyjnych, wstrzymaliśmy nasze działania.

Dzisiaj wracamy do tego tematu. We współpracy z Radzyminem (który jest jednym z siedmiu partnerów projektu unijnego) oraz Wodociągiem Mareckim 27 maja ogłosiliśmy przetarg na ZAPROJEKTOWANIE przebudowy Piłsudskiego oraz wykonanie robót budowlanych na Strudze i Nadmie.

- Dążymy do tego, by Aleja Piłsudskiego przestała kojarzyć się z trasą przelotową, ale stała się normalną miejską ulicą, służącą WSZYSTKIM uczestnikom ruchu – tłumaczy Jacek Orych, burmistrz Marek.

W ramach prac projektowych przewidujemy przygotowanie pełnej dokumentacji m.in. dla:

- otwarcia zamkniętych wjazdów z lokalnych ulic (lub ich poszerzenia),

- dróg rowerowych (ok. 12,5 km)

- ciągów pieszo-rowerowych (ok. 3 km)

- chodników (ok. 13 km)

- parkingów (ok. 650 miejsc)

- modernizacji i budowy oświetlenia (ok. 530 punktów)

- ułożenia brakujących elementów sieci wodociągowej (ok. 1,2 km) i kanalizacyjnej (ok. 5,6 km)

- wymiany przystanków (26 lokalizacje)

- dodania zieleni.

Wykonamy też część robót w północnej części miasta. Planujemy wykonanie prac na odcinku od ulicy Legionowej do granicy z Radzyminem. Tutaj płatnikiem jest Miasto Marki.

W ramach tego przetargu Radzymin pokryje koszty robót na swoim terenie - od granicy Marek do ulicy Pólko w Nadmie.

- Warto podkreślić, że nasza inwestycja otrzymała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego – zaznacza Jacek Orych.

Z uwagi na stopień skomplikowania przedsięwzięcia, na realizacją zadania zwycięzca przetargu będzie mieć czas do lata 2022 r.

Link do przetargu TUTAJ

TM/WPS
27 maja 2020, godz. 15:20
#Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry