bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Więcej miejsc w komunikacji miejskiej

W autobusach, tramwajach i metrze może podróżować tyle osób, ile wynosi połowa wszystkich miejsc stojących i siedzących.

Komunikat ze strony internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego:

W ramach kolejnego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa COVID-19, od poniedziałku 1 czerwca rząd umożliwił zwiększenie liczby pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej.

W pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego będzie mogło podróżować tyle osób, ile wynosi 50 proc. wszystkich miejsc – siedzących i stojących – w pojeździe. Połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Dla przykładu – jeżeli pojemność autobusu 18-metrowego (czyli przegubowego) wynosi 150 pasażerów, z czego 108 to miejsca stojące a 42 siedzące, to po zwiększeniu limitu do tego samego autobusu będzie mogło wsiąść 75 osób. Pociąg metra zabierze ok. 750 pasażerów. Przy każdych drzwiach będą informacje z podaną maksymalną liczbą osób, jaka może podróżować tym konkretnym pojazdem.

Nadal trzeba będzie zakrywać usta i nos w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Dla wspólnego bezpieczeństwa zachowujmy odpowiedni dystans od innych podróżnych, planujmy podróż, tak aby była jak najkrótsza. Pierwsze drzwi pojazdów są zamknięte, a przednia część jest oddzielona, aby zachować należyty odstęp od kabiny prowadzącego. Prowadzący pojazdy na przystankach (także „na żądanie”) sami otwierają drzwi i nie trzeba naciskać guzika.

WTP
1 czerwca 2020, godz. 20:46
#Koronawirus

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry