bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dodatkowy zastrzyk dla Wodociągu Mareckiego

Pieniądze z UE pomogą w realizacji i finansowaniu inwestycji.

Z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej płyną dobre wieści – informuje Wodociąg Marecki (WM). Dzieje się tak za sprawą zwiększenia dotacji w ramach trzeciego etapu unijnego projektu. Przypomnijmy, że w marcu 2018 r. miejska spółka podpisała w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę, dzięki której uzyskała 19,3 mln zł bezzwrotnego wsparcia. Fundusz Spójności będzie hojniejszy. 25 czerwca 2020 r. WM podpisał aneks do umowy.
- Kwota dofinansowania unijnego została zwiększona do ponad 22,1 mln zł. To oznacza, że wsparcie z Funduszu Spójności będzie wyższe o 2,8 mln zł i znacznie ułatwi nam kontynuację realizowanych inwestycji. Jest to szczególnie istotne wobec wzrostu przewidywanego kosztu całości inwestycji do przeszło 42,4 mln zł netto (ponad 58 mln brutto) – podkreśla Kajetan Paweł Specjalski, dyrektor zarządu Wodociągu Mareckiego.
W ramach umowy z NFOŚiGW przedsiębiorstwo realizuje m.in. rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej o 14,5 km. Oddało do użytku drugą stację uzdatniania wody, która zaczęła pracować w lutym 2020 roku. Projektuje i zbuduje również zaplecze techniczne dla specjalistycznego samochodu zajmującego się bieżącą eksploatacją sieci kanalizacyjnej.
Wodociąg Marecki już trzykrotnie otrzymywał unijne dofinansowanie. Dzięki pomocy UE, praktycznie od zera zbudował sieć kanalizacji sanitarnej.
- Obecnie łączna wartość wsparcia z UE dla Wodociągu Mareckiego sięga prawie 110 mln zł – podkreśla Anna Zmysłowska, dyrektor ds. inwestycji WM.

TM
26 czerwca 2020, godz. 09:00
#Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje #Wodociąg Marecki

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry