bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Gdy zdarzy się COVID w szkole...

Scenariusz działań na wypadek wykrycia koronawirusa

W ubiegłym tygodniu odnotowaliśmy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa u ucznia jednej ze szkół podstawowych. Przybliżymy Państwu, jak wyglądają nasze działania w takiej sytuacji:

  1. Po otrzymaniu informacji od rodzica dziecka dyrekcja szkoły informuje Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wołominie. Zgłasza wówczas wniosek o zaopiniowanie zawieszenia zajęć stacjonarnych w klasie/klasach.
  2. Jeśli Sanepid wyda pozytywną opinię, dyrekcja szkoły wnioskuje do organu prowadzącego (Burmistrza Miasta Marki) o wyrażenie zgody na czasowe zawieszenie zajęć stacjonarnych.
  3. Po uzyskaniu zgody organu prowadzącego dyrekcja szkoły zawiesza zajęcia stacjonarne na określony okres. Informuje o tym kuratorium oświaty. Jednocześnie wprowadza zdalne nauczanie dla tych klas, które nie uczestniczą w tradycyjnych zajęciach.
  4. Po upływie terminu zawieszenia dzieci wracają do szkoły.

Podstawą prawną do zastosowania procedury zawieszenia zajęć na czas oznaczony w szkołach i przedszkolach ze względu na sytuację epidemiologiczna stwarzającą zagrożenie dla zdrowia uczniów jest §18 ust. 2a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r., poz. 1604).

 

TM/CUW
13 października 2020, godz. 07:44
#Miasto #Edukacja

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry