bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Sukces mieszkańców Marek

Znowu zagraliśmy zespołowo. Dzięki internetowemu głosowaniu doświetlimy przejścia dla pieszych wzdłuż Legionowej.

Dziś przed południem marszałek Adam Struzik obwieścił wyniki pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Czekaliśmy na nie z niecierpliwością, bo był tam również projekt z Marek. Chodziło o poprawę bezpieczeństwa i pieszych poprzez doświetlenie przejść dla pieszych wzdłuż ulicy Legionowej. I udało się. W kategorii podregionalnej zebraliśmy 729 głosów. To wystarczyło, żeby projekt złożony przez Urszulę Paszkiewicz, Andrzeja Nadolskiego, Przemysława Lisa i Pawła Pniewskiego wszedł do grona zwycięzców. Prace zostały wycenione na 400 tys. zł. Zostaną przeprowadzone przy skrzyżowaniach Legionowej z Żytnią, Modrzewiową, Konwaliową i Spacerową. Piąte, doświetlone przejście dla pieszych powstanie w Stanisławowie Pierwszym.

Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców – komentuje Andrzej Nadolski.

Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone dedykowanymi latarniami, by pieszy był lepiej widoczny. Ponadto przy znakach drogowych informujących o przejściu dla pieszych (D-6) zainstalowane zostaną lampy ostrzegawcze z pulsującym żółtym światłem, wzbudzane czujnikiem ruchu, gdy pieszy zbliży się do jezdni - informuje Paweł Pniewski.

Mieszkańcy Marek już nie raz udowadniali, że potrafią się jednoczyć we wspólnej sprawie, także w internecie. W ten sposób wygrali dwa place zabaw Nivea (przy Sportowej i Żeromskiego) i siłownię plenerową przy ulicy Głównej. Tak też zostały zdobyte mobilne miasteczko ruchu drogowego, gry chodnikowe w szkołach oraz sprzęt AGD dla trzech mareckich fundacji.

To obrazuje, jak wielka aktywność społeczna drzemie w mieszkańcach Marek – dodaje Paweł Pniewski.

TM
25 listopada 2020, godz. 11:41
#Miasto #Inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry