bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Awans naszych szczypiornistek

Dzięki zwycięskiemu dwumeczowi KPR Marcovia ROKiS wicemistrzem Mazowsza.

Nasze juniorki – piłkarki ręczne od kilku lat przyzwyczają nas do sukcesów. Tym razem zostały wicemistrzyniami Mazowsza. Stało się tak dzięki rozgrywanemu w ubiegły weekend dwumeczowi KPR Marcovia ROKiS z APR Radom. W sobotnim, domowym meczu piłkarki z Marek i Radzymina wygrały 36:27. Z dziewięciobramkową przewagą zagrały następnego dnia w Radomiu. Wprawdzie tym razem przegrały 27:31, ale zapas z pierwszego spotkania był wystarczający. Dzięki temu nasze szczypiornistki znalazły się na drugim miejscu w tabeli, ustępując jedynie zespołowi AZS AWF Warszawa.

Zwycięstwo w dwumeczu z APR Radom ma też drugi wymiar. Dzięki niemu nasze piłkarki ręczne zagrają w rozgrywkach na poziomie ogólnokrajowym. 1/16 finału odbędzie się pod koniec stycznia w Szczecinie. O awans do 1/8 będą rywalizować cztery drużyny, grające każda z każdym. Promocję do następnej rundy uzyskają dwie z nich.

- Naszym celem będzie awans do kolejnej rundy – mówi Małgorzata Buksakowska, która wspólnie Ewą Filipek prowadzą marecko-radzymińską ekipę szczypiornistek.

Trzymamy kciuki!

TM
11 stycznia 2021, godz. 12:16
#Sport #Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry