bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marki wśród Liderów Dobrych Praktyk

Otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii edukacja w rankingu "Perły Samorządu"

Bydgoszcz, Ełk, Kobylnica i Marki – te cztery samorządy zostały uhonorowane w konkursie organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Zostały one określone mianem „Liderów Dobrych Praktyk” w zakresie edukacji. Marki zostały wyróżnione za naszą sztandarową inwestycję – Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne.

Ta inwestycja może być wzorcem dla innych samorządów przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, pełni ona trzy funkcje – oprócz edukacyjnej – sportową i kulturalną. Po drugie, jest to obiekt „zeroenergetyczny” – tyle samo wytwarza energii ile potrzebuje. Innymi słowy jest jak najbardziej przyjazny środowisku, co docenił m.in. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, pokrywając część kosztów inwestycji – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

Samorządowiec podkreśla, że jest również docenienie ogromnego wysiłku w zakresie edukacji, które w ostatnich latach poniosło miasto. Zaledwie w ciągu kilku lat liczba uczniów w szkołach zwiększyła się o 50 proc. W tym roku szkolnym w publicznych placówkach uczyło się już ponad 4 tys. dzieci i młodzieży. Dlatego – oprócz budowy MCER – nasze miasto:

  • rozbudowało i wyremontowało szkołę przy Okólnej
  • rozbudowało i wyremontowało szkołę przy Szkolnej

Do tego trzeba doliczyć inwestycje w bazę przedszkolną. Tu również liczba dzieci zwiększyła się o prawie 50 proc. Dlatego:

  • powiększyliśmy przedszkole przy Dużej o nowy budynek
  • zbudowaliśmy nowy budynek przedszkolny przy Okólnej

 

TM
17 maja 2021, godz. 09:04
#Miasto #Edukacja #Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry