bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Lepsze połączenie z obwodnicą Marek

Marszałek Adam Struzik potwierdził, że przy przebudowie drogi 631 zostały uwzględnione propozycje naszych samorządowców.

Część mieszkańców martwi się, że po wybudowaniu obwodnicy i zlikwidowaniu tzw. ślimaka za centrum M1 wjazd do miasta od strony Trasy Toruńskiej będzie utrudniony. Potok aut z trasy S8, sygnalizacja świetlna, wzmożony ruch ze strony Pragi i kompleksu handlowego – takie są główne przyczyny obaw. Warto jednak pamiętać, że nie będzie to jedyna możliwość dotarcia z trasy S8 do Marek. Taką szansę daje inny zjazd z obwodnicy – węzeł Zielonka, z którego przez Zieleniec będzie można dotrzeć m.in. na Pustelnik. Tu jednak wąskim gardłem jest jednopasmowa droga wojewódzka 631, przecinająca trasę obwodnicy.

Mamy dwie dobre wiadomości. Po pierwsze, droga 631 będzie w tej perspektywie unijnej rozbudowana, po drugie – inwestor, czyli samorząd Mazowsza – wysłuchał postulaty naszych samorządowców. Pierwotnie bowiem planowano, że od węzła Zielonka do skrzyżowania z ul. Główną/ul. Dworkową będzie prowadzić droga jednopasmowa z klasycznym skrzyżowaniem. To groziłoby co najmniej spowolnieniem ruchu. Burmistrz Jacek Orych postulował w rozmowach z marszałkiem Adamem Struzikiem przygotowanie na tym odcinku drogi dwupasmowej z wprowadzeniem bezpiecznego rozwiązania w postaci ronda lub skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Na wczorajszym spotkaniu w urzędzie marszałkowskim usłyszeliśmy, że postulaty naszych władz zostały uwzględnione.

- Dziękuję Panu Marszałkowi. Takie rozwiązanie przyczyni się do znacznego upłynnienia ruchu w tym rejonie miasta. Układ drogowy zostanie tak skonstruowany, że ul. Główna i Dworkowa będzie mieć też bezkolizyjnie skrzyżowanie z trasą S8, co umożliwi lepszy dojazd  do Kobyłki oraz Wołomina. Dlatego śmiało można rzecz, że jest to ponadlokalne rozwiązanie – podkreśla Jacek Orych.

Kiedy ruszą prace modernizacyjne? Najłatwiej powiedzieć, że w tej perspektywie UE. Modernizacja drogi ma być finansowana w ogromnym stopniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Być może inwestycja będzie realizowana w etapach. Nasz odcinek – w przeciwieństwie do nieporęckiego – nie wzbudza już żadnych kontrowersji planistycznych.

TM
6 października 2016, godz. 14:07
#Miasto #Inwestycje

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry