bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kulturalnie, kulinarnie i sportowo

Przegląd najbliższych wydarzeń w naszym mieście

Coś dla ducha, coś dla ciała. Każdy znajdzie coś dla siebie. Najbliższe dni są bowiem wypełnione wydarzeniami kulturalnymi, kulinarnymi i sportowymi. Oto ich przegląd:

  • w czwartek (10 VI) zapraszamy na premierę filmu „Pamiętajcie”. To dokument, który opowiada o wojennej historii Marek oczami świadków – kombatantów. Przygotował go reżyser Szymon J. Wróbel. Premiera odbędzie się w gościnnych progach Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego o godz. 18.00. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie MCER.

LINK DO WYDARZENIA TUTAJ
 

  • w piątek (11 VI) rozpocznie się trzydniowy zlot foodtrucków, które pojawią się w Parku Briggsów. Zapraszamy na potrawy kuchni z niemal całego świata. Zaczynamy o godz. 11.00, kończymy o godz. 20.00. Będą też strefa chilloutu oraz dmuchańce dla dzieci

LINK DO WYDARZENIA TUTAJ
 

  • także w Parku Briggsów, w sobotę 12 VI, odbędzie wernisaż wystawy „Radosne Twarze Marek”, przygotowanej przez Marecki Ośrodek Kultury. W samo południe zobaczymy m.in., wielkoformatowy collage z uśmiechniętymi twarzami ponad stu pięćdziesięciu osób. Oprócz tego - warsztaty fotograficzne. Będziemy też robić pamiątkowe zdjęcia aparatem INSTAX, które od razu zostaną wywołane.

LINK DO WYDARZENIA TUTAJ
 

  • a skoro już jesteśmy przy zdjęciach... W niedzielę na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 plenerowa wystawa "Maski pamięci emocji", której autorami są dzieci. Jej motywem przewodnim są relacje międzypokoleniowe. Wstęp wolny!

LINK DO WYDARZENIA TUTAJ
 

  •  w sobotę wielkie emocje przy Wspólnej. O godz. 17.00 Marcovia Marki gra ostatni mecz w sezonie. Rywalem naszego IV ligowca będą rezerwy Znicza Pruszków. Stawką w grze jest utrzymanie na tym poziomie rozgrywek. By osiągnąć ten cel, Marcovii wystarczy remis.

LINK DO WYDARZENIA TUTAJ
 

  • ponadto w sali widowiskowej MCER: w piątek Stand-up Cezarego Pazury (godz. 19.00) oraz w niedzielę koncert Edyty Geppert (godz. 18.00). Więcej na temat obu wydarzeń na stronie MCER

Zapraszamy!

TM
9 czerwca 2021, godz. 12:07
#Miasto #Sport #Kultura

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry