bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

"Zakaz jazdy po Markach pod wpływem alkoholu"

Ruszyły: kampania społeczna Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz nowa strona internetowa

Jeśli zauważycie billboard ze znakiem zakazu wjazdu, a pod nim napis „Zakaz jazdy po Markach pod wpływem alkoholu”, to wjechać możecie odważnie do miasta - pod jednym warunkiem, że nie jedziecie na „podwójnym gazie” – tak zaczyna się wpis na profilu FB Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Markach.

Niestety, w mediach co i rusz słyszymy o wypadkach (niestety również ze skutkiem śmiertelnym) spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Mówią o tym też statystyki. W 2020 r. na terenie całego kraju doszło do ponad 2,5 tys. wypadków, w których wzięli udział nietrzeźwi użytkownicy dróg. Zginęło w nich 271 osób, a rannych zostało 2 167 osób. Ilu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby nie alkohol…

„Gminna Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych chce propagować zdrowy i bezpieczny styl życia i przeciwdziałać ryzykownym zachowaniom podejmowanym przez osoby pijące szkodliwie bądź już uzależnione” – czytamy na FB.

Zachęca m.in. do odwiedzenia nowej strony internetowej trzezwe.marki.pl Tam osoby, które czują, że mogą mieć kłopot z alkoholem (lub już go mają), mogą dowiedzieć się m.in. gdzie szukać pomocy.

TM
4 sierpnia 2021, godz. 08:57
#Miasto #Zdrowie

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry