bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Przerwa na czytanie

Ogólnopolska akcja także w Markach

Dnia 8 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy AK II Rejonu Celków w Markach po raz kolejny wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji  bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Wychowankowie placówki już wcześniej przygotowali niezwykle interesujące  plakaty promujące czytelnictwo, a nawet stworzyli własną książeczkę pt. „Nina – mała bohaterka”.

 Dokładnie tydzień wcześniej, 1 października, gościem szkolnej biblioteki był podróżnik i pisarz - Marcin Kozioł, który prezentował swój cykl powieści – „Detektywi na kółkach”, przybliżając zaciekawionej młodzieży postać tajemniczego wynalazcy – Nikoli Tesli – jednego z bohaterów lektury uzupełniającej „Skrzynia Władcy Piorunów”.

W ten piątek jednak uczniowie mogli przynieść do szkoły swoje ulubione książki i wspólnie poczytać na przerwach. Dla najmłodszych, którzy jeszcze nie opanowali w pełni sztuki składania liter, nauczyciele bibliotekarze zorganizowali kąciki czytelnicze, czytając dzieciom m. in. o przygodach pewnego sympatycznego misia o małym rozumku. W tym roku do wspólnego działania przystąpiło 753 uczniów!

SP2/WPZ
8 października 2021, godz. 10:40
#Miasto #Kultura #Szkoła Podstawowa Nr 2

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry