bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Spartakiada i Nocny Marek

Podsumowanie dwóch rodzinnych imprez, organizowanych przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze.

26 września na stadionie miejskim przy Wspólnej 12 odbyła się XVI Spartakiada Rodzinna pod hasłem Marki NIE (ZNANE)!

Skąd taki tytuł? Niby banalny, a jednak zarazem wymowny. Kto z nas zna całe Marki? Niewielu podniesie rękę w górę. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zaprosić do zabawy naszych mieszkańców oraz mareckie firmy. Mamy coraz więcej rodzin, które wprowadzają się do naszego miasta. Chcieliśmy naszym mieszkańcom pokazać jak wiele spraw można załatwić lokalnie – podkreśla Marcin Dąbrowski, prezes Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, głównego organizatora wydarzenia.

Na terenie Marek działa naprawdę bardzo wiele firm, w których nie tylko możecie zaopatrywać się w produkty, ale przede wszystkim sięgać po usługi. Są bliżej, są przyjazne, otwarte i często tańsze niż w stolicy - dodaje Małgorzata Waszewska.

Wspólne ognisko

Na stadionie przy Wspólnej pojawiły się tysiące osób. Atrakcji było bez liku. Gwoździem programu była rywalizacja o tytuł Sportowej Rodziny Roku. Można było posłuchać koncertów, obejrzeć pokazy, wziąć udział w warsztatach plastycznych. Wieczorem na wszystkich czekało wspólne ognisko z pieczonymi ziemniakami.

Drodzy Mieszkańcy! Tylko dzięki Wam i Waszej obecności możemy zaliczyć Spartakiadę do naprawdę udanych! – podkreśla Marcin Dąbrowski.

Dziękujemy wszystkim naszym partnerom, którzy w tym roku wzięli czynny udział w przygotowaniach i tym, którzy udzielili nam wsparcia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej, a my przygotowujemy dla Was kolejną moc atrakcji – dodaje Małgorzata Waszewska.

Nocny w dzień

Kolejna, ciesząca się sporym powodzeniem rodzinna impreza sportowa, odbyła się 2 października. Tego dnia spotkaliśmy się na 7 edycji biegu „Nocny Marek”. Tym razem wyjątkowo zawody odbywały się w ciągu dnia. Całość imprezy rozgrywała się na leśnych ścieżkach Marek: były to biegi na 5 i 10 km, krótsze biegi dla dzieci oraz nordic walking.

-Bardzo nas ucieszył liczny udział dzieci w różnym kategoriach wiekowych, zwłaszcza tych najmłodszych, którym udało się zaszczepić ducha sportu! Ku naszemu zaskoczeniu bardzo prężnie rozwija się też grupa fanów nordic walking. W tym roku aż 86 osób pokonało 5 km odcinek z kijami – mówi Marcin Dąbrowski.

Nocny Marek na stałe wpisał się w kalendarz mareckich imprez i cieszy się coraz większym powodzeniem, o czym świadczy liczba uczestników. Sama po raz pierwszy w tym roku wzięłam udział jako uczestnik i wierzcie mi -  to naprawdę świetne i cudowne doświadczenie – dodaje Małgorzata Waszewska.

Jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni za Waszą obecność, zwłaszcza że nawet  pogoda nam sprzyjała i  wyjątkowo dopisała podczas obu imprez. Już teraz zapraszamy Was na kolejne edycje w przyszłym roku! Nie może Was zabraknąć. Zabierzcie ze sobą znajomych – dodają organizatorzy.

 

 

MSG/WPZ
12 października 2021, godz. 12:30
#Miasto #Organizacje pozarządowe #Sport

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 10
fot. 11
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 19
fot. 21
fot. 32
fot. 34

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry