bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zwycięstwo w osłabieniu

Marcovia pokonała Stoczniowca Płock. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Dariusz Dadacz.

Goście przyjechali do Marek mocno osłabieni. Trener Stoczniowca miał do dyspozycji zaledwie 14 zawodników. W Marcovii brakowało natomiast Dawida Dudy, Damiana Świerblewskiego, Łukasza Bestrego i Michała Ochmana.

Od początku widać było, że zespół z Płocka nastawiony był na grę z kontry. Podopieczni Michała Tarasa mieli przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej zdobyciem bramki. Najlepszą okazję w pierwszej części spotkania zmarnował Bartosz Otulak, który w sytuacji sam na sam przelobował zarówno bramkarza jak i bramkę.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Stoczniowiec nadal nie był zbyt aktywny w ofensywie, a Marcovia nie potrafiła postawić kropki nad "i". Na domiar złego w końcówce meczu drugą żółtą kartkę otrzymał Karol Szeliga. Gdy wydawało się, że obydwie drużyny podzielą się punktami w polu karnym sfaulowany został Bartłomiej Gołasiewicz. Na zegarze wybiła wówczas 90 minuta. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dariusz Dadacz i ze stoickim spokojem umieścił ją w bramce.

Radość z trafienia mogła trwać bardzo krótko, gdyż chwilę później Krzysztofa Ufnala pokonał jeden z zawodników gości. Na szczęście sędzia liniowy uniósł do góry chorągiewkę i bramka nie została uznana. Trudno sobie nawet wyobrazić, co działoby się w szatni Marcovii, gdyby spotkanie zakończyło się remisem 1:1... Radość po końcowym gwizdku była zatem w pełni uzasadniona. Podopieczni Michała Tarasa zdobyli drugi z rzędu komplet punktów i wrócili tym samym na właściwe tory. Oby zwycięska passa została podtrzymana jak najdłużej.

W kolejnym meczu zespół z Marek zmierzy się na wyjeździe z Hutnikiem Warszawa. Pojedynek odbędzie się w najbliższy piątek, 22 października, o godz. 19:00. 

 

Marcovia Marki - Stoczniowiec Płock 1:0 (0:0)

Bramka: Dariusz Dadacz 90' (rzut karny)

Skład Marcovii: Ufnal - Bystros, Dadacz (C), Haber (80' Piekarz), Baranowski - Otulak (65' Karimov), Szeliga cz/k, Kultys, Sienicki (60' Gołasiewicz), Więckowski (80' Basiuk) - Śledziewski (75' Świerczek)

Trener: Michał Taras

Asystent: Mateusz Stankiewicz

Marcin Boczoń
21 października 2021, godz. 12:18
#Miasto #Sport

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry