bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

DŹWIĘKO-BAJKI czyli SPOTKANIE Z OPOWIEŚCIAMI

17 marca 2019, godz. 15:00
Marecki Ośrodek Kultury

Zapraszamy na spotkanie ze współczesnymi opowiadaczami i podróż w bajkowy świat słów i dźwięków.

17 marca (niedziela) na spotkanie zapraszamy:
rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym (4-5 lat), godz.15.00
rodziców z dziećmi w wieku szkolnym (6-9 lat), godz.16.30

Uprzejmie prosimy, aby w spotkaniu w poszczególnych grupach uczestniczyły dzieci wyłącznie w podanym przedziale wiekowym.

Dzieci i rodzice usłyszą kilka baśni ilustrowanych dźwiękami ciekawych instrumentów.  Będzie to dobra okazja by przekonać się jak brzmią: harfa celtycka, skrzypce, drumla, tank drum, kalimba, czy bendir.Muzyka wprowadzi słuchaczy w klimat opowieści, podkreśli istotne wydarzenia i komiczne elementy. Opowiadanie historii było w przeszłości czymś naturalnym, codziennym – opowiadano zanim zaczęto pisać. Spotkanie z opowieściami w takiej otwartej formie, zakłada współtworzenie wydarzenia przez słuchaczy.
Dziecko nie jest biernym odbiorcą, ale musi się tu zaangażować: przede wszystkim działa zmysł słuchu, włącza się koncentracja, by podążać za fabułą, przewidywać działania bohaterów, odkrywać humor zawarty w historiach. Aktywności ruchowe, rytmiczne i muzyczne, które zaproponują nasi goście w trakcie spotkania pomagają utrzymać skupienie dzieci i sprawiają, że słuchacze łatwiej utożsamiają się z bohaterami i przeżywają z nimi wydarzenia.

Opowiadać i przygrywać będą wprowadzając wszystkich w bajkowy świat słów i dźwięków:

Katarzyna Płocińska – pedagog, animatorka, instruktorka dramy i gordonowskich zajęć umuzykalniających, wychowawczyni, opowiadaczka. Ukończyła Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, a artystyczne umiejętności kształciła m. in. w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Pruszkowie. Współtworzy koncerty dla dzieci z cyklu „Muzyczna Lokomotywa”. Od kilku lat towarzyszy też bajarzom z „Karawany Opowieści” oraz „Grupy 501″ ilustrując opowieści dźwiękami. Sama najchętniej opowiada historie śmieszne, niebanalne, niekoniecznie z morałem.

Jerzy Szufa - opowiadacz, filozof i animator. Pasjonuje się sztuką opowiadania, baśniami i bajkami. Członek grupy opowiadaczy „Grupa 501″. Uczestniczył w warsztatach opowiadaczy Jihad Darviche i Dan Yashinsky. Absolwent międzynarodowego kursu „Share the Right Story” na temat wykorzystania opowieści w edukacji. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obowiązują wejściówki w cenie 5 zł do nabycia w sekretariacie MOK,
tel. 22 781 14 06
oraz KUP BILET – ONLINE na www.ewejsciowki.pl
FB https://www.facebook.com/mokmarki

 

Marecki Ośrodek Kultury
#Marecki Ośrodek Kultury #Kultura #Edukacja #Miasto

zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry