bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

XIII Memoriał Bercika

27 lipca 2019, godz. 09:00
Marki, ul. Duża 3

Niezwykły wyścig dla dużych i małych fanów "górali"

Memoriał Bercika to impreza, która na dobre weszła do sportowego kalendarza. Upamiętnia ona Huberta Manteuflla, mieszkańca Marek i tragicznie zmarłego kolarza, dla którego rower był pasją i stylem życia. W tym roku odbędzie się XIII edycja memoriału. Zapraszamy zarówno małych jak i dorosłych fanów jazdy na rowerze.
Najmniejsze dzieci będą się ścigać na odcinku 250 m., te starsze (od ósmego roku życia) – na 5-kilomentrowej trasie. Dorośli rywalizują na dystansach standard (17 km) oraz sport (48 km).
„Trasa tegorocznej edycji Memoriału wiedzie w większości po śladzie trasy z 2017 roku, zmieniliśmy natomiast charakter trasy, przygotowując kilka niespodzianek. W tym roku możecie liczyć na sporo trudności. Omijamy co prawda Jezioro Kruczek i okrążający go uroczy techniczny singiel, ale dodaliśmy trochę elementów znanych z zawodów XC- kręte, szybkie i ciasne single sztywne podjazdy, często piaskowe oraz szybkie, nierzadko trudne zjazdy. Trasa Memoriału jest bardzo urozmaicona i często trudna technicznie. Czasami przypomina typowy, piaszczysty maraton, a miejscami techniczny wyścig XC. Startujący w poprzednich edycjach wiedzą, że należy ją traktować poważnie” – czytamy na stronie internetowej imprezy.

Oto program Memoriału Bercika

godz. 9.00 - 10:00 – wyścigi dla dzieci,
godz. 10.25 - ustawianie zawodników do startu w na dystansie Sport,
godz. 10.30 – start wyścigu do dystansu Sport,
godz. 10.45 - ustawianie zawodników do startu na dystansie Standard,
godz. 10.50 - start wyścigu do dystansu Standard,
godz. ok. 13.50 - zamknięcie trasy memoriału na wszystkich dystansach (po zakończeniu wyścigu przez zwycięzcę na dystansie SPORT),
godz. 15.00 - 16.00 uroczysta dekoracja.

Nowością w XIII Memoriale Bercika jest punktacja duathlon. W tej rywalizacji mogą wziąć osoby, które wystartują w biegu Nocny Marek (dystans 10 km) oraz w memoriale na dystansach standard lub sport.

Organizatorem imprezy jest Mareckie Stowarzyszenie Rowerowe, a współorganizatorem Urząd Miasta Marki.

WPZ
#Miasto #Sport #Organizacje pozarządowe

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry