bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wielka Orkiestra gra coraz głośniej

12 stycznia 2020, godz. 09:00
Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne

W 2019 r. mieszkańcy Marek zebrali ponad 180 tys. zł. Czy w styczniu 2020 r. przekroczymy próg 200 tys. zł?

Od 14 lat w Markach w pocie czoła działa lokalny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej  Pomocy  (WOŚP).  Już w październiku jego członkowie rozpoczęli pierwsze spotkania, by przygotować przyszłoroczny finał. Został zaplanowany na 12 stycznia 2020 r. – tym razem w progach Mareckiego  Centrum  Edukacyjno-Rekreacyjnego przy ul. Wspólnej 40-42. Tegoroczna edycja WOŚP upływa pod znakiem kwesty na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. 

– Z każdym rokiem mieszkańcy naszego miasta są coraz bardziej hojni. Podczas pierwszej edycji w 2006 r. zebraliśmy 50 tys. zł. W 2016 r. przeskoczyliśmy próg 100 tys. zł, uzyskując ponad 123 tys. zł. W ubiegłym roku zebraliśmy 183,5 tys. zł. To był najlepszy wynik osiągnięty w powiecie wołomińskim. Po cichu liczymy, że w styczniu 2020 r. uzyskamy ponad 200 tys. zł. Wszystko w Państwa rękach, zapraszamy do udziału w mareckim finale – zachęca Maria Krzyżanowska, szefowa sztabu WOŚP.

A  przy  Wspólnej  40-42  będzie się działo.

–  Przygotowaliśmy  mnóstwo atrakcji. Na  scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z mareckich szkół.  Wystąpią  również  zespoły muzyczne. Gwiazdami będą kwartet Obsession oraz Mika Urbaniak. Nieodłącznym elementem sceny są licytacje fantów przekazanych nam m.in. przez samorządowców oraz przedsiębiorców – mówi Ada Gajek ze sztabu WOŚP.

Wśród  atrakcji  finału  w  MCER znajdują się także: fantownia, kiosk z sercem, warsztaty szycia i rękodzieła, gry planszowe. Dorośli będą mogli skorzystać z zabiegów kosmetycznych i/lub wybić pamiątkową monetę. Dzieci – wyhasać się na dmuchańcach i po-malować buźki.

– Odwiedzą nas też znani goście. Do MCER przyjedzie m.in. aktorka Anna Korcz – dodaje Ada Gajek.

Spragnieni i głodni uczestnicy będą mogli delektować się napojami i po-trawami serwowanymi w bogatej strefie gastronomicznej.

Przedstawiciele  sztabu  zachęcają mieszkańców Marek do włączenia się w 28 finał (trwający od 12.00 do 20.00).

– Zapraszamy Państwa do grona naszych  szlachetnych  darczyńców. Zbieramy nie tylko datki finansowe. Z radością przyjmiemy mniejsze i większe upominki i gadżety, które zasilą naszą loterię, kiosk z sercem i licytację. Mile widziane są wszelkie produkty spożywcze, które zapewnią regenerację sił wolontariuszy – dodaje Maria Krzyżanowska.

Warto dodać, że kwesta na rzecz WOŚP zacznie się już w tym roku. W  połowie  grudnia  w  wybranych punktach Marek pojawią się charakterystyczne skarbonki.

WPZ
#Organizacje pozarządowe #Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry