bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dzień Flagi

2 maja 2020, godz. 12:00
profil Miasta Marki na portalu Facebook

Tradycyjnie podniesiemy flagę państwową na maszt przy ratuszu.

Dzień Flagi ustanowiony został przez Sejm RP 20 lutego 2004 roku jako wyraz najwyższej czci do jednego z naszych narodowych symboli budujących polską tożsamość. Nieprzypadkowo wybór daty obchodów Dnia Flagi przypadł na 2 maja. Dzień ten wypadał pomiędzy dwoma świętami narodowymi, w okresie, w którym żywy jest duch patriotyzmu wśród naszego społeczeństwa. Ponadto, 2 maja od 2002 roku obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W tym dniu wszyscy rodacy, niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie aktualnie przebywają, łączą się pod biało-czerwoną flagą.

2 maja w południe tradycyjnie nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przy Urzędzie Miasta Marki. Ze względu na stan epidemii wprowadzony w Polsce tegoroczne obchody będą miały bardzo skromny charakter.

- Mimo trudnej sytuacji, w jakiej wszyscy się znajdujemy i wielu ograniczeń, z którymi musimy się mierzyć, zdecydowaliśmy się zorganizować tę uroczystość, by dać świadectwo, że „Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy…” - mówi Paweł Pniewski, przewodniczący rady miasta. 

Z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych flagę na maszt podniosą mareccy harcerze: po jednym przedstawicielu 62. Szczep Harcerski "Polanie" im. Króla Bolesława Chrobrego ZHP oraz 62 Szczep Harcerski "Gaudium" im. króla Bolesława Chrobrego ZHR.

- Niestety, nie możemy zaprosić Państwa do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Nie będzie też tradycyjnego rozdawania flag mieszkańcom, które towarzyszyło naszym obchodom. Zapraszamy jednak do obejrzenia relacji na żywo, która o godzinie 12:00 rozpocznie się na profilu Miasta Marki na portalu Facebook - informuje burmistrz Jacek Orych.

WPZ
#Miasto #Kultura

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry