bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Nowości w rozliczeniu rocznym PIT

Wchodzi platforma "Twój e-PIT". Zapraszamy do zapoznania się z informacją urzędu skarbowego w Wołominie.

Nowe przepisy wprowadziły możliwość rozliczania się podatnika za pomocą platformy "Twój e-PIT", która pojawi się po 15 lutego. Każdy podatnik będzie miał dostęp do swojego zeznania rocznego. Przedmiotowe zeznania będą przygotowane automatycznie w systemie teleinformatycznym na podstawie danych będących w posiadaniu Szefa KAS, tj. między innymi w oparciu o dane przekazane w informacjach przez płatników oraz dane przekazane przez podatnika w zeznaniu podatkowym za rok ubiegły (np. ulga na dziecko i nr KRS OPP, której w ubiegłym roku podatnik przekazał 1% podatku należnego).

W przypadku rozliczeń za 2018 rok zeznania podatkowe w ramach usługi "Twój e-PIT" będą dostępne dla podatników - osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, składających zeznanie podatkowe na formularzu PIT-37 oraz podatników uzyskujących przychody z kapitałów pieniężnych (np. przychody ze zbycia akcji) składających zeznanie podatkowe na formularzu PIT-38.

Sporządzone przez KAS zeznanie podatkowe podatnik będzie mógł:

- zweryfikować i zaakceptować bez zmian,

- zmodyfikować i zaakceptować,

- nic nie robić - wtedy z dniem 30 kwietnia zeznanie przygotowane przez KAS zostanie automatycznie zaakceptowane, co będzie równoznaczne ze złożeniem przez podatnika rozliczenia rocznego PIT,

- odrzucić i rozliczyć się samodzielnie.

W zeznaniu podatkowym przygotowanym przez KAS podatnicy będą mieli również możliwość dokonania  aktualizacji numeru rachunku osobistego oraz dokonania aktualizacji adresu zamieszkania (dotyczy to osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej). Wpisując w zeznaniu PIT-37 lub PIT-38 adres np. Marki podatnik deklaruje, iż na dzień 31.12.2018 roku był mieszkańcem Marek (na podstawie tego wpisu w bazie danych zostanie dokonana aktualizacja adresu zamieszkania podatnika), co skutkuje tym, że część pieniędzy z podatku dochodowego trafi do samorządu Marek. 

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów Urząd Skarbowy nie przewiduje dyżurów pracowników, poza siedzibą urzędu. Jednocześnie na pytania dotyczące zeznań podatkowych odpowiedzą pracownicy US Wołomin na miejscu. W urzędzie skarbowym zostaje także uruchomione stanowisko komputerowe, gdzie można wysłać lub sprawdzić zeznanie drogą elektroniczną.

Działa także telefoniczna informacja dot. zeznań rocznych pod numerem:

22 787 75 82 wew. 115, 180, 120.

Urząd Skarbowy Wołomin (05-200) Wołomin, ul. Przejazd 2.

Mieszkańców Marek, którzy nie mają w domu dostępu do komputera z internetem, zapraszamy do nas. Możecie skorzystać ze stanowisk komputerowych w:

- Urzędzie Miasta Marki (kancelaria – pokój nr 13) – poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 08.00 – 16.00, środa w godz. 10.00 – 18.00

- Centrum Aktywności Fabryczna 3, poniedziałek – piątek w godz. 15.00 – 20.00, sobota 08.00 – 16.00.

Tu ważne zastrzeżenie! Pracownicy urzędu nie są upoważnieni do udzielania porad podatkowo-skarbowych.

 

 

 

 

WPZ
19 lutego 2019, godz. 15:36
#Poradnik mieszkańca #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje #Miasto

zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry