bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

KRE-Aktywność, czyli przełamywanie schematów

Konferencja Edukacyjna w Zespole Szkół nr 2 w Markach

Właśnie mija miesiąc od niezwykłego wydarzenia. Konferencji zorganizowanej 20 kwietnia 2023 roku, która wpisała się jednocześnie w tegoroczne obchody Światowego Dnia Kreatywności i Innowacji w Zespole Szkół nr 2 w Markach. Uczestniczyli w niej zaproszeni prelegenci, goście, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie, a jej otwarcia dokonał Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki.

Jak rozbudzić kreatywność przełamując schematy? Poszukiwanie odpowiedzi rozpoczęła sesja wykładowa znakomitych głosów kobiet związanych ze światem edukacji.

Pierwsza wystąpiła przedstawicielka Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, które objęło wydarzenie swoim patronatem, Monika Just - trener twórczego myślenia Just4Creativity. Prelegentka pobudziła wszystkich do projektowania po ludzku zwanego „Design Thinking”, które jest innowacyjnym i twórczym sposobem działania wspierającym proces nauczania i uzupełniającym metodę projektów opartą na kreatywnym i multidyscyplinarnym podejściu do ucznia.

Następnie nauczyciel roku 2019 Zyta Czechowska przedstawiła jak w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi rozwija kompetencje poznawcze 4K, zwane kompetencjami przyszłości.

Wystąpienie Agnieszki Magdar – trener rozwoju osobistego i kreatywności, wskazało prostą drogę do kreatywności – „Out of the box” i ukazało rolę pytań w rozwoju dzieci.

Druga część konferencji to dobre praktyki zaprezentowane przez nauczycieli, rodziców i uczniów. Inspirującymi pomysłami podzielili się: Monika Brym i Natalia Nagalska (nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej), Anna Dembińska (nauczyciel matematyki), Magdalena Matuszewska (psycholog, nauczyciel współorganizujący kształcenie) oraz uczniów klasy 6a w scence ukazującej efekty treningu kreatywności pod kierunkiem Katarzyny Pazio (nauczyciela przyrody i geografii).

Program konferencji obejmował takie sesje warsztatowe jak:

1. Monika Just „Jak się czujesz w nowych butach? Sposoby myślenia i działania w podejściu Design Thinking”.

2. Zyta Czechowska „Rozwijanie kreatywności u uczniów ze SPE”.

3. Agnieszka Magdar „Bank pomysłów na aktywowanie w dzieciach kreatywności”.

4. Anna Krawczyk (psycholog, rodzic) „Kreatywny rodzic, kreatywny uczeń”.

5. Magdalena Papoń-Grudzień (psycholog) „Rozwijanie kreatywności dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – przełamywanie fiksacji funkcjonalnej”.

Warsztaty pozwoliły dzielić się wiedzą i doświadczeniem z codziennej pracy praktyków mających wpływ na rozwój dziecięcej kreatywności.

Każdy człowiek potrzebuje mieć poczucie celowości i sensu działania. Niewątpliwie konferencja była tego dowodem. W naszej szkole takie wydarzenia na stałe znajdują się w kalendarzu imprez i gromadzą liczne grono sympatyków. Chętnie dzielimy się wiedzą, doświadczeniem, ciekawymi pomysłami, nowatorskimi działaniami i atrakcyjnymi pomocami niezbędnymi w pracy nauczycieli – informuje Elżbieta Piszcz - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do patronów honorowych naszego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i uświetnienie swoją obecnością konferencji. Życzymy kreatywności, pomysłowości i pomyślności w osiąganiu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym – dodaje Elżbieta Piszcz.

 

 

TS/ZS nr 2 w Markach
22 maja 2023, godz. 10:22
#Miasto #Edukacja #Zespół Szkół Nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry