bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

PIT dla Marek = inwestycje

Twój PIT dla Marek, benefity dla Ciebie

Dochody z podatku PIT są dla Marek, bardzo ważnym źródłem przychodów. Dzięki nim miasto może rozwijać się z w sposób adekwatny do aktualnych potrzeb mieszkańców. Nie wszyscy mają jednak świadomość, iż roczny podatek dochodowy nie trafia w całości do Skarbu Państwa, ale spora jego część zostaje właśnie przekazana do gminy, w której został rozliczony PIT.

W styczniu 2024 r. liczba osób zameldowanych na pobyt stały w Markach wyniosła ponad 38 tys. Jak co roku, będziecie Państwo składać roczne zeznanie PIT. Do budżetu centralnego nie trafia cała kwota podatku. Każda gmina otrzyma 38,46 proc. zapłaconych przez swoich mieszkańców podatków dochodowych. W 2024 roku z tego tytułu do gminnego budżetu wpłynie 90,2 mln złotych. Mieszkaniec Marek za pośrednictwem PIT wnosi do miejskiej kasy ok 2000 zł rocznie.Według danych Ministerstwa Finansów takich osób było 44 tys. i bardzo za to dziękujemy!

Czy ta kwota może być większa w kolejnych latach? Oczywiście, że tak. Wszystko w Waszych rękach. Wypełniając roczne zeznanie, zapewne przez usługę Twój e-PIT, wpiszcie marecki adres zamieszkania i adres wołomińskiego urzędu skarbowego, wtedy część płaconego przez Was podatku wróci do Marek i będzie pracowała lokalnie.

To nic nie kosztuje i nie wymaga żadnych dodatkowych formalności, a Twoje podatki wrócą do Ciebie i Twoich bliskich.

– Dzięki Waszym dobrym decyzjom możemy zwiększyć możliwości inwestycyjne miasta. Coraz więcej osób wskazuje marecki adres zamieszkania i dziękuje im za to. Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcam do zmiany decyzji – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Nadal w Markach mieszka wiele osób, które swoje podatki odprowadza gdzie indziej.. A to oznacza, że do wspólnej kasy mogłoby trafić dodatkowo kilkanaście mln zł. To naprawdę dużo pieniędzy na miejskie inwestycje.

Ci, którzy wskazują Marki w zeznaniu rocznym mogą korzystać z licznych benefitów, przygotowanych przez miasto specjalnie dla nich. Wśród najpopularniejszych znajduje się Marecka Karta Mieszkańca, która uprawnia do zniżki u ponad 90. partnerów akcji.

Inne benefity to:

  • dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół i przedszkoli, 
  • pakiet powitalny dla nowonarodzonych Markowian,
  • przyznawanie bonu żłobkowego,
  • zniżka na korzystanie z basenu i lodowiska miejskiego a także na zajęcia sportowe w klubie MKS Marcovia Marki,
  • uprawnia do udziału w miejskich programach i akcjach np. sterylizacji i znakowania zwierząt domowych,
  • pozwala na uzyskanie kodów Legimi w bibliotece, umożliwiających słuchanie audiobooków i czytanie ebooków.

W zeszłym roku zaprosiliśmy też Państwa do loterii PIT, w której oprócz cennych nagród można było wygrać nowy samochód osobowy. To forma podziękowania tym z Państwa, którzy już wskazują marecki adres zamieszkania i zachęta dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. Pamiętaj, Twoje podatki wrócą do Ciebie!

Zapraszamy do zapoznania się z budżetem Marek na stronie marki.budzetyjst.pl

 

 

 

 

Załączniki:

zap35.pdf

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Aktualności

123......28 następna strona

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry