bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Rekreacja

Plac miejski Park Wolontariuszy 

ul. Sportowa (2014 r. realizacja z MBO)

Miejsce odpoczynku dla mieszkańców miasta w każdym wieku. Znajdziecie tu plac zabaw Nivea i park linowy dla dzieci, siłownię plenerową, street workout, ławeczki, fontannę oraz nakrętkomat - serce w którym możecie pozostawić nakrętki dla osób potrzebujących.

Park linowy dla dzieci o niskim stopniu trudności - część placu miejskiego przy ul. Sportowej składa się z 7 przeszkód oraz 8 drewnianych platform. Platformy posiadają wymiar 120 x 120 cm i zainstalowane są na wysokości ok. 50 cm nad ziemią. Długość całej trasy wynosi ok. 37 m. Przeszkody zaprojektowane są specjalnie dla najmłodszych, posiadają długość około 4-8 m i zawieszone są pomiędzy platformami. Dla dzieci od 3 do 13 lat. (Park linowy zrealizowano w 2019 r. z MBO)

Siłownie plenerowe

ul. Turystyczna (2018 r. realizacja z MBO)
ul. Grunwaldzka (obok zbiornika Meksyk) (2017 r. realizacja z MBO)
ul. Główna (Plac Zgody)
ul. Stawowa w sąsiedztwie Orlika (2018 r. realizacja z MBO)
Plac miejski przy ul. Sportowej (2019 r. realizacja z MBO)

Siłownia na powietrzu to miejsce idealne do amatorskiego uprawiania sportów oraz spędzania czasu wolnego. Sprzęty podzielone są na grupy służące do treningu siłowego obejmującego całe ciało, poprawiające koordynację ruchową i krążenie krwi.

Street workout

tyły MCER (Wspólna 40-42)
plac miejski przy ul. Sportowej (2019 r. realizacja z MBO)

W parku siłowym znajdują się urządzenia (drabinki, drążki do podciągania oraz drążki równoległe) do treningu na świeżym powietrzu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

Pumptrack

ul. Okólna róg Grunwaldzkiej (2018 r. realizacja z MBO)

To rowerowy plac rekreacji, na którym można kształtować nie tylko umiejętności jazdy na rowerze, ale również prowadzić wszechstronny trening. Tor liczy około 100 m. długości, posiada muldy, zakręty i przeszkody.

Strefa relaksu - ogród zmysłów

ul. Wilcza róg ul. Sowińskiego (2019 r. realizacja z MBO)

Strefa relaksu - ogród zmysłów to dwa połączone ze sobą ogrody - orientacji (labirynt z żywopłotów) oraz zapachów (roślinny). To ścieżki, ławki i stojaki na rowery. To także półka na bookcrossing, czyli wymianę książek.

Strefa edukacji i odpoczynku na Zieleńcu

ul. Główna (2019 r. realizacja z MBO)

To park z elementami wypoczynku, nauki oraz  miejscem miłego spędzenia czasu dla mieszkańców Marek. Znajduje się tu plac zabaw dla dzieci, interaktywne stoły, możliwość zagrania w koszykówkę lub tenisa stołowego. Odpocząć można na leżakoławkach w cieniu parasoli trzcinowych, a źródło wody pozwoli zaspokoić pragnienie ludzi i zwierząt.

Górka saneczkowa

ul. Okólna róg ul. Grunwaldzkiej (2019 r. realizacja z MBO)

Górka ma dwa metry wysokości, a jej powierzchnia wynosi ponad 200 mkw. Prowadzą na nią ziemne schody terenowe. Na górce zostały zamontowane trzy zjeżdżalnie - dwie odkryte i jedna typu rurowego.

Lodowisko

ul. Stawowa 

Czynne w sezonie zimowym, obejmując m.in. czas ferii zimowych. Istnieje również możliwość wypożyczenia łyżew. Lodowisko jest czynne od 10.00 do 20.00. W dni powszednie, w godzinach porannych taflę mogą rezerwować przedszkola i szkoły.

Park Briggsów

Zabytkowy park nad rzeką Długą mieszczący się przy pałacu Briggsów. To teren rekreacyjny z alejkami, ławeczkami oraz placem zabaw dla dzieci.

W lato odbywa się w parku kino plenerowe, koncerty, zjazdy food trucków oraz wiele atrakcji związanych z miejską akcją „Na weekend zostaję z rodziną”.

 

Place zabaw, podwórka Talentów Nivea

  • Plac zabaw, ul. Wspólna (zmodernizowany w 2014 r. realizacja z MBO)
  • Plac zabaw, ul. Cisowa róg Wrzosowej (zmodernizowany w 2019 r. z MBO)
  • Plac zabaw, ul. Główna i Wiśniowa (zmodernizowany w 2014 r. realizacja z MBO)
  • Plac zabaw, ul. Grażyny
  • Plac zabaw, ul. Stawowa
  • Plac zabaw. Ul. Małachowskiego (2014 r. realizacja z MBO) 
  • Plac zabaw, Park Briggsów
  • Plac zabaw Nivea i park linowy dla dzieci, Plac miejski Park Wolontariuszy ul. Sportowa
  • Podwórko Talentów Nivea, ul. Zygmuntowska
  • Integracyjny plac zabaw przy skwerze księdza B. Markiewicza przy ul. Wczasowej na Strudze (2019 r. realizacja z MBO) Jest to plac zabaw dodatkowo wyposażony w urządzenia przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Znajduje się tu karuzelę dostosowaną dla dzieci na wózkach i dzieci w pełni sprawnych, huśtawka typu "bocianie gniazdo", tablice z alfabetem Braillea, czy łamigłówki sprawnościowe XL. Przy placu zabaw znajduje się serce na nakrętki.

Rekreacja w powiecie wołomińskim

Dla osób, które chciałyby poznać atrakcje powiatu wołomińskiego mogą znaleźć je na portalu „Wyprawa z Naturą i Kulturą” Na bieżąco zamieszczane są tu m.in. wydarzenia kulturalne, turystyczne, mapy, szlaki, publikacje oraz przewodniki.

Na stronie znajdują się również bezpłatne ogłoszenia związane z usługami turystycznymi takimi jak noclegi, gastronomia, wypożyczalnie sprzętu oraz ciekawostki związane z powiatem wołomińskim

https://www.wyprawaznaturaikultura.com.pl/

 

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry