bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Vademecum nowego mieszkańca

Zamieszkałeś (aś) w Markach? Gratulujemy! Chętnie Ci pomożemy w aklimatyzacji. Zapraszamy do lektury naszej nowej, bezpłatnej publikacji.

Co roku do naszego miasta sprowadza się (oficjalnie) około tysiąca nowych mieszkańców. Są to osoby, które trafiają do nas z różnych części kraju. Często o naszym mieście wiedzą niewiele albo.. nic. Postanowiliśmy im pomóc w aklimatyzacji.

Po wydaniu „Przewodnika dla seniorów” przygotowaliśmy vademecum nowego mieszkańca. To blisko 100-stronicowa publikacja, traktująca o najważniejszych aspektach życia w Markach. Nowi mieszkańcy przeczytają w nim m.in. o edukacji dzieci, komunikacji miejskiej, opiece medycznej czy możliwościach spędzania wolnego czasu. W przewodniku podajemy informacje o najważniejszych instytucjach działających na terenie miasta – przedszkolach, szkołach, urzędzie miasta, Ośrodku Pomocy Społecznej czy Wodociągu Mareckim. Podpowiadamy również, które formalności załatwimy w powiecie. Na koniec dodajemy garść informacji o historii i najważniejszych mareckich zabytkach.

Chcemy, by była to użyteczna, narzędziowa publikacja, przyjazna w odbiorze dla czytelnika. Dlatego m.in. jest bogato ilustrowana zdjęciami najważniejszych miejsc w Markach.

Publikacja jest bezpłatna. Wersja elektroniczna (PDF) jest dostępna poniżej.

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry