bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Nowe pomoce dydaktyczne w Zespole Szkół Nr 2

Nauka nie musi być nudna, czyli nowe technologie z dla mareckich uczniów

W Zespole Szkół nr 2 w Markach nauczyciele, na każdym etapie edukacyjnym, korzystają z pomocy dydaktycznych sfinansowanych z budżetu Miasta Marki oraz rządowego programu „Aktywna tablica”.

Dzięki temu zajęcia edukacyjne zyskują bardziej nowatorską i zachęcającą do nauki formę.Nowe technologie cieszą się ogromnym powodzeniem już wśród najmłodszych dzieci. Przedszkolaki wykonują na ekranach proste działania matematyczne, klasyfikują przedmioty, poznają świat przyrody i ćwiczą spostrzegawczość. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wykorzystują ekrany dotykowe na lekcjach języka angielskiego, geografii, chemii i fizyki. Na języku angielskim technologia używana jest do nauki gramatyki angielskiej i użytkowania jej w życiu codziennym poprzez gry i zabawy edukacyjne. Na zajęciach chemii i fizyki ekrany dotykowe wykorzystywane są głównie w celu zobrazowania przebiegu doświadczeń oraz prezentacji filmów edukacyjnych.

Dzięki możliwości jednoczesnego wyświetlenia tekstu, np. arkusza egzaminacyjnego i pisania,  nauczyciele ćwiczą w atrakcyjny dla młodzieży sposób pracę z zadaniami egzaminacyjnymi.

Możliwość zapisania pracy z jedną klasą, przyspiesza i ułatwia pracę z kolejnymi klasami, w których omawiany jest ten sam temat. Wcześniej przygotowane schematy i tabelki, ułatwiają uczniom bezbłędne zrobienie notatek.

W październiku w ramach uczestnictwa w międzyszkolnej sieci współpracy, w naszej szkole odbyło się szkolenie z wykorzystaniem ekranów dotykowych, w którym uczestniczyli nauczyciele z mareckich szkół.

Najnowocześniejsze osiągnięcia technologii multimedialnej w edukacji, pozwalają na wszechstronny rozwój dziecka, w atrakcyjny sposób pozwalają im zdobywać wiedzę i umiejętności.

 

WPZ
15 października 2018, godz. 09:02
#Zespół Szkół Nr 2 #Edukacja #Miasto

zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry