bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Spotkanie w sprawie hałasu z S8

Garść informacji w sprawie naszej obwodnicy i Alei Piłsudskiego.

Dziś (30 XI)  w urzędzie marszałkowskim spotkali się przedstawiciele samorządów (wojewódzkiego oraz gmin z naszego powiatu) oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tematem przewodnim był hałas z trasy S8, który dokucza m.in. mieszkańcom Marek. Jest szansa na ograniczenie skali tego problemu.

- Latem realizowaliśmy własne badania akustyczne. Wykazały one przekroczenia norm w dwóch z pięciu punktów. Przed nami, w większej liczbie miejsc, takie badania przeprowadzała również GDDKiA. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że drogowej dyrekcji również wyszły przekroczenia norm hałasu. Dotyczą one również tych miejsc, w którym nam nie udało się tego wykazać. W styczniu GDDKiA będzie miała gotowy raport dotyczący sposobów ograniczenia hałasu do obecnie obowiązujących norm – opisuje Jacek Orych, burmistrz Marek, uczestnik piątkowego spotkania.

W ramach jednego zlecenia
Zabezpieczenia mają być zrealizowane do 31 grudnia 2019 r. – już w ramach przetargu na dokończenie obwodnicy. Przypomnijmy: GDDKiA pożegnała firmę Salini, która w 2014 r. wygrała przetarg na odcinek M1-Kobyłka. Nie zostały skończone m.in. wiadukt z Marek do Kobyłki oraz drogi techniczne.

- Drogowcy zakończyli inwentaryzację prac wykonanych przez włoskie konsorcjum. Była to podstawa do przygotowania kolejnego przetargu. Zostanie on ogłoszony na początku przyszłego roku (styczeń/luty) – dodaje Jacek Orych.

Istniała też szansa na szybszą realizację zjazdu z trasy do Marek. Niestety, ten „mały” przetarg nie został rozstrzygnięty przez GDDKiA z powodu wysokich cen. Dlatego zlecenie stanie się częścią „dużego” przetargu na dokończenie obwodnicy.

Grudniowa perspektywa

Spotkanie było też okazją do rozmowy na temat remontu Alei Piłsudskiego, również części kontraktu na budowę obwodnicy.

- W sprawie Alei usłyszałem deklarację, że do połowy grudnia roboty zostaną wykonane. Na pewno na Piłsudskiego ma zostać ułożona warstwa wiążąca asfaltu. Gdyby z przyczyn pogodowych nie udało się przygotować warstwy ścieralnej (ostatniej), to ruch i tak zostanie puszczony obiema nitkami. Wówczas reszta prac będzie realizowana na wiosnę – opisuje Jacek Orych.

Oczywiście w grudniowym terminie nie zostanie zakończony remont mostów. Te mają być oddane na wiosnę przyszłego roku.

DI
30 listopada 2018, godz. 12:04
#Miasto #Obwodnica Marek

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry