bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marki na pikniku archiwalnym

Z X edycji wróciliśmy z pięknym medalem.

„To już dziesięć lat jak narodził się nasz piknik i jak to u niemowląt bywa po narodzeniu był malutki, wątlutki i nieśmiało dawał znać o sobie światu, że właśnie przybył. Nowina ta została przyjęta pozytywnie, a on sam zaczął zyskiwać coraz większe zainteresowanie, sympatię i uznanie, tak, że wkrótce jego towarzystwo stanowili ludzie, którzy zostali mu wierni po dziś dzień. Teraz to już spory 10-letni młodzik, coraz bardziej ciekawy świata i ludzi, z każdym rokiem bardziej wymagający i zachłanny, ale pewny swoich idei i wiernych przyjaciół” – czytamy na stronie Polskiej Akademii Nauk, gospodarza X Warszawskiego Pikniku Archiwalnego, który odbył się 8 czerwca.

W gronie przyjaciół tej ciekawej uroczystości nie mogło zabraknąć naszego miasta. I to w kilku wymiarach.

Po pierwsze, przygotowaliśmy dla gości pikniku naszą ekspozycję. Jej osią były legendy mareckie -  przedstawiliśmy opowieści o królowej Bonie oraz Barbarze Radziwiłłównie i Zygmuncie Auguście, którzy mieli się ponoć poznać w Markach. Było to zgodne z ideą X edycji pikniku, która odbywała się pod hasłem „Tajemnice Archiwów” i opowiadała o tym, co „jest schowane, niedostępne, niewyjaśnione”.

Po drugie, czynny udział w przygotowaniach brał opiekun naszego archiwum – Maciej Jasiński, który wcielił się w rolę polskiego władcy. W tej roli widzieliście go m.in. podczas Dni Marek.

„Z okazji jubileuszu odwiedził nas również król Jan Sobieski wraz z małżonką i damami dworu, z którymi mieliśmy okazję wysłuchać koncertu klawesynowego i obejrzeć tańce dworskie – przenosząc się w inną epokę historyczną” – czytamy w relacji.

Po trzecie, szefowie archiwów, którzy biorą czynny udział w pikniku, otrzymali pamiątkowy medal. Osobiście odebrała go Anna Marchlik, sekretarz naszego miasta.

Kolejny piknik archiwalny za rok!

TM
17 czerwca 2019, godz. 12:23
#Miasto

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry