bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Nauka przez zabawę

Przedszkolaki z Wesołego Skrzata uczą się mądrego korzystania z rowerów.

Plenerowe lekcje bezpiecznego poruszania sie po drogach oraz korzystania z rowerów na stałe wpisały się w kalendarz Przedszkola Miejskiego nr 1. Kolejny raz braliśmy udział w praktycznych zajęciach, które przygotował dla nas Paweł Paczek, koordynator Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego. W tym roku mobilne miasteczko było dostępne codziennie przez cały wrzesień przy sąsiedniej Szkole Podstawowej nr 1. Dzieci z trzech najstarszych grup z naszego przedszkola udały się wraz z nauczycielami, aby sprawdzić zdobyta wiedzę w praktyce.  Dokładnie 69 przedszkolaków brało udział w zajęciach na świeżym powietrzu ucząc się przez zabawę niezwykle ważnych umiejętności, od których może zależeć ich życie.

W tym roku dodatkowo mieliśmy rozszerzone zajęcia o umiejętność poruszania się jednośladami po drogach. Zostały nam przybliżone przepisy związane z bezpieczeństwem jazdy na rowerze, konieczności zakładania odblasków oraz kasków. Dzieci miały okazję spróbować sił w poruszaniu się rowerem na czterech lub dwóch kołach. Na placu Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego w tym samym czasie poruszali się piesi, jeździli cykliści, był zamykany i otwierany przejazd kolejowy, zmieniały się światła, a porządku pilnowali "policjanci" i pan Paweł. Jak zawsze pogoda nam dopisała i w pięknych okolicznościach przyrody zdobywaliśmy praktyczną wiedzę.

Dla dzieci z młodszych grup "Wesołego Skrzata" już mamy zagwarantowane warsztaty z programu "Autochodzik", które odbędą się zimą. Na lekcje plenerowe będziemy uczęszczać jak tylko to będzie możliwe.

KP
30 września 2019, godz. 15:34
#Przedszkole Miejskie Nr 1 #Edukacja

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry