bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Otwarcie miejskich przedszkoli - 18 maja

Zainteresowanie powrotem dzieci do placówek wykazuje 10-20 proc. rodziców.

Dziś przed południem (4 maja) odbyło się elektroniczne spotkanie przedstawicieli władz miasta z dyrektorami przedszkoli i Centrum Usług Wspólnych. Jego tematem był termin otwarcia miejskich przedszkoli. Uczestnicy spotkania wspólnie ustalili, że zaczną one ponownie pracować od poniedziałku, 18 maja.

- Najbliższy czas przeznaczymy na przygotowanie obiektów zgodnie z najnowszymi wytycznymi epidemiologicznymi wydanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego, doposażymy je w kolejne środki ochrony. Przeprowadzimy też dodatkową, bardziej szczegółową ankietę wśród rodziców – informuje burmistrz Jacek Orych.

Samorządowiec podkreśla, że miasto nie będzie działać w tej materii pochopnie.

- Bezpieczeństwo dzieci jest i będzie na pierwszym planie. Jesteśmy w stanie spełnić wszystkie wytyczne i obostrzenia sanitarne, ale ryzyko i tak pozostanie. Ostateczną decyzję, czy dziecko wysłać do przedszkola, podejmie rodzic – zaznacza burmistrz.

Ze wstępnej ankiety zrealizowanej przez przedszkola przed majówką, wynika, że zewnętrznej opieki potrzebuje obecnie od 10 do 20 proc. najmłodszych obywateli naszego miasta (w zależności od placówki). O pozostawieniu dzieci w domu sprzyjać może decyzja na szczeblu rządowym o wydłużeniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 24 maja.

- Jeżeli mimo otwarcia placówki, rodzice nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka z powodu stanu  epidemii, również dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie im nadal przysługiwał – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Więcej na ten temat TUTAJ

TM
4 maja 2020, godz. 13:18
#Miasto #Edukacja #Koronawirus #Przedszkole Miejskie Nr 1 #Przedszkole Miejskie Nr 2 #Przedszkole Miejskie Nr 3 #Zespół Szkół Nr 2

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry