bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Początek nowego roku szkolnego

Przesłanie i życzenia dla uczniów, rodziców i pracowników sektora edukacyjnego.

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy mareckiej oświaty!

Dziś zaczynamy nowy rok szkolny. Jakże odmienny jest on od dotychczasowych. Z dwóch powodów. Z jednym związane jest zaniepokojenie, z drugim – satysfakcja.

Oczywiście domyślacie się Państwo, czym mareccy (i nie tylko) samorządowcy zawczasu się martwią. Pandemia koronawirusa nie stała się niestety wydarzeniem historycznym. Z naszej strony zrobimy wszystko, by zminimalizować ryzyko. Dlatego starannie przygotowywaliśmy szkoły do powrotu dzieci. Ryzyka nie da się jednak całkowicie wyeliminować. Wszyscy o tym wiemy… Wszyscy musimy zachowywać się odpowiedzialnie – za siebie, za naszych bliskich, za nauczycieli, za personel placówek edukacyjnych. To będzie dla nas wszystkich test, którego stawką nie jest ocena na koniec semestru, ale nasze zdrowie.

To wszystko dzieje się w czasie, gdy po raz pierwszy od wielu lat jesteśmy w stanie w miarę spokojnie zabezpieczyć zaplecze edukacyjne. To pierwszy, pełny rok szkolny (oby), kiedy od września ruszą wszystkie nowe obiekty szkolne i przedszkolne. Wykonaliśmy gigantyczną pracę, by nadążyć za wzrostem liczby mieszkańców. I to jest powód do satysfakcji, o którym wyżej wspominałem.

Spojrzałem na liczby. Gdy pięć lat rozpoczynaliśmy rok szkolny, mieliśmy w podstawówkach 123 klasy, a w nich 2,6 tys. uczniów. Dziś zaczną naukę 172 klasy i prawie 3,9 tys. uczniów. Czyli o prawie 1,3 tys. uczniów więcej…. Gdybyśmy nie rozbudowali „Jedynki” przy Okólnej, „Dwójki” przy Szkolnej oraz nie wybudowali Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego – nie byłoby gdzie ich pomieścić. O dwóch nowych budynkach przedszkolnych nie wspomnę. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pomogli zrealizować te inwestycje.

I na koniec tego wpisu życzenia na nowy rok szkolny

- uczniom – samych szóstek

- nauczycielom – satysfakcji z efektów pracy

- rodzicom – by byli zadowoleni z postępów dzieci

Wszystkim – bezpiecznej nauki i pracy

                                                       Jacek Orych, burmistrz Marek

TM
1 września 2020, godz. 08:22
#Szkoła Podstawowa Nr 1 #Szkoła Podstawowa Nr 2 #Szkoła Podstawowa Nr 3 #Szkoła Podstawowa Nr 4 #Zespół Szkół Nr 1 #Zespół Szkół Nr 2 #Przedszkole Miejskie Nr 1 #Przedszkole Miejskie Nr 2 #Przedszkole Miejskie Nr 3

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry