bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Pierwsze urodziny MCER

12 miesięcy w telegraficznym skrócie.

Dokładnie rok temu wojewoda Konstanty Radziwiłł, burmistrz Jacek Orych i Piotr Grubek, prezes Mareckich Inwestycji Miejskich, przecięli symboliczną wstęgę, oficjalnie inaugurując działalność Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. To inwestycja naszego miasta, która łączy w sobie trzy cele. Pod dachem MCER działa szkoła podstawowa, mamy część sportową (m.in. z basenem, salą sportową i kompleksem boisk) oraz kulturalną (sala koncertowa i biblioteka). Na dodatek budynek, wybudowany przez firmę Budimex, spełnia wyśrubowane standardy ekologiczne.

„Ten miniony czas był dla nas niezwykle wyjątkowy, ponieważ dał nam mnóstwo emocji,  wzruszeń, wielu pozytywnych i pouczających doświadczeń. We wszystkich obiektach MCER odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, imprez sportowych i szereg projektów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych” – opisują przedstawiciele MCER.

Oto garść liczb podsumowujących pierwszy rok:

- ponad 800 uczniów w szkole (oczywiście do czasu przejścia na tryb nauki zdalnej)

- 95 tys. wejść na basen

- 54 wydarzenia kulturalne na scenie

- 40 tys. piłkarzy korzystających z boisk i hali MCER

„To był okres, w którym dobre, lokalne wiadomości przeplatały się z tymi gorszymi, globalnymi, pandemicznymi. Z jednej strony inauguracja działalności, fantastyczny marecki finał WOŚP, tętniąca życiem szkoła, niezwykłe koncerty i wieść o dofinansowaniu inwestycji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), z drugiej strony – dwukrotne ograniczenie działalności z powodu COVID-19.  Ograniczenie, ale nie wyłączenie. Bo mimo tych wszystkich trudności MCER działa nadal – przede wszystkim na niwie sportowej. Dlatego moje życzenia dla ekipy MCER są dość oczywiste. Abyście mogli wrócić na normalne tory, ponownie stając się miejscem spotkań dla naszych mieszkańców w każdym wymiarze” – napisał w mediach społecznościowych Jacek Orych.

„Mamy nadzieję, że obecna sytuacja nie potrwa długo, ponieważ planujemy intensywnie przyszłoroczne atrakcje – dla Was, naszych mieszkańców, klientów, widzów oraz miłośników sportu i rekreacji” – obiecuje MCER.

Przeczytaj też o urodzinowych konkursach MCER - TUTAJ

TM
29 listopada 2020, godz. 20:34
#Miasto #Inwestycje #Kultura #Sport #PIT dla Marek = inwestycje #Szkoła Podstawowa Nr 4

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry