bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Prawie 2 mln zł dotacji dla Marek

Otrzymaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Mieliśmy pozytywną rekomendację wojewody, ale czekaliśmy na ostateczne rozstrzygnięcia. A te pojawiły się w środę po południu. Z satysfakcją odnotowaliśmy, że znaleźliśmy się wśród beneficjentów programu. Otrzymamy z rządowej puli ponad 1,98 ml zł. Są to pieniądze przeznaczone na budowę ciągu ulic Saturna-Marsa-Jowisza, który w sąsiedztwie MCER połączy ulicę Wspólną ze Stawową. To inwestycja, której realizacja rozpoczęła się wiosną.

Prace wykonuje firma Strabag, zwycięzca przetargu. Ich zakres jest szeroki. Ulica zostanie odwodniona i uzyska nawierzchnię asfaltową. Obok niej powstaną droga rowerowa oraz chodnik.

To kolejne uzyskane niedawno przez nasze miasto dofinansowanie. Przed Świętami Wielkanocnymi otrzymaliśmy 1 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę ulicy Kościelnej.

Dziękuję urzędnikom mareckiego ratusza, którzy po raz kolejny przygotowali dobry wniosek. Przypomnę, że w poprzednich latach z Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych pozyskaliśmy środki na budowę ulicy Cmentarnej i łącznika między Łączną a Klonową w Strudze – napisał na FB Jacek Orych, burmistrz Marek.

TM
21 kwietnia 2021, godz. 19:36
#Miasto #Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry