bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dawna "Czwórka" filią "Trójki"

Do szkoły przy Dużej powrócą uczniowie. Konkretnie - z VII i VIII klas placówki przy Pomnikowej.

Środowa (25 sierpnia) Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę „w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 3 im Pomnik Zwycięstwa 1920 r. w Markach”. O co w niej chodzi? Najprościej rzecz ujmując, szkoła przy Pomnikowej będzie mieć dodatkową lokalizację, czyli budynek po Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Dużej 3. Będą się w nim uczyć klasy VII-VIII. To obecnie 13 klas liczących niemal 300 uczniów.

„Jest to dwukondygnacyjny budynek szkolny z 14 pełnowymiarowymi izbami lekcyjnymi, salą do ćwiczeń rekreacyjnych, świetlicą, biblioteką, gabinetem pielęgniarki szkolnej, gabinetami do zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz pomieszczeniami dla administracji szkolnej. Po dwuletniej przerwie w użytkowaniu, w budynku przeprowadzono niezbędne prace remontowe i modernizacyjne przywracając estetykę pomieszczeniom oraz wyposażono w nowe meble szkolne dostosowane do wieku uczniów z klas VII-VIII szkoły podstawowej. Ponadto każdą z sal wyposażono w interaktywny (65-calowy) monitor z komputerem dla nauczyciela (…). Wyposażono również w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pięć pracowni przedmiotowych: biologiczną, geograficzną, fizyczną, chemiczną oraz informatyczną" – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Pozytywną opinię w sprawie przekształcenia szkoły wydał dzisiaj Mazowiecki Kurator Oświaty. Był to warunek konieczny do podjęcia uchwały przez naszą Radę Miasta. 

Utworzenie filii ma też kolosalne znaczenie dla szkoły przy Pomnikowej. Gdyby nie doszło do tej zmiany, zajęcia rozpoczynałyby się tam o godz. 7.00 i kończyły o 20.30 – informuje Dariusz Pietrucha, wiceburmistrz Marek.

Uczniowie z Dużej 3 będą mieć zapewnione wyżywienie – posiłki będą sporządzane w kuchni Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego i dowiezione do stołówki.  Część zajęć z kultury fizycznej również będzie odbywała się w MCER (m.in. pływalnia).

- Moja radość jest ogromna. Bardzo dziękuję burmistrzowi Jackowi Orychowi i radnym, a także Mareckim Inwestycjom Miejskim za przeprowadzenie remontu dawnej „Czwórki”. Dzięki Wam uczniowie przy Dużej będą chodzić na pierwszą zmianę. Natomiast przy Pomnikowej lekcje najpóźniej będą kończyły się po 16 – mówi Beata Szczypkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

 

TM
25 sierpnia 2021, godz. 18:45
#Miasto #Edukacja #Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920r #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry