bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Drogowy przetarg na Strudze

Rozpoczęliśmy poszukiwania firmy, która zmodernizuje ulice w sąsiedztwie szkoły przy Wczasowej.

W 2020 r. wybudowaliśmy alternatywny dojazd do Zespołu Szkół nr 2. Wykonaliśmy wówczas ul. Projektowaną oraz zmodernizowaliśmy ul. Turystyczną. Uzyskały one nową jezdnię, odwodnienie, chodnik i oświetlenie. Mieszkańcy mają teraz lepszy dojazd do szkoły, przedszkola, biblioteki czy boisk.

To był pierwszy krok. Czas na drugi. Dzisiaj w Biuletynie Informacji Publicznej ogłosiliśmy ostatni tegoroczny przetarg drogowy. Chcemy poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie szkoły poprzez przebudowę ulicy Wczasowej oraz Weneckiej (odcinek od Wczasowej do Projektowanej), które kiedyś stanowiły jedyny dojazd do strużańskiej placówki.

– Podstawowa wiadomość dla pieszych i kierowców jest taka – będzie bezpieczniej i szerzej – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Na oferty firm czekamy do 17 grudnia tego roku. O wyborze wykonawcy zdecydują dwa kryteria: zaproponowana cena oraz okres gwarancji/rękojmi. Zwycięzca przetargu wybuduje kanalizację deszczową, ułoży nową nawierzchnię oraz chodniki o szerokości co najmniej 2 m. Na odcinku Weneckiej (do Projektowanej) nie będzie już problemu z wymijaniem samochodów. Miasto będzie starać się o dofinansowanie tej inwestycji z zewnętrznych źródeł. Roboty będą wykonywane w przyszłym roku.

TM
1 grudnia 2021, godz. 13:48
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje #Zespół Szkół Nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry