bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Memoriał im. Bogdana Króla

28 sierpnia 2021, godz. 09:00
Wspólna 12

Inauguracja cyklicznych rozgrywek piłkarskich dla drużyn z rocznika 2010

Był osobą, która większość życia związała z Marcovią. Mowa o Bogdanie Królu, byłym zawodniku, kierowniku sportowym, propagatorze sportu, który odszedł w 2016 r, Odszedł, ale pozostał w sercach wielu mieszkańców naszego miasta. Na jego cześć będzie organizowany memoriał piłkarski. Jego pierwsza edycja – już w najbliższą sobotę. Początek rozgrywek – o godz. 9.00.

Nie tablica, nie pomniki, nie nazwa obiektu, a właśnie coroczny turniej piłkarski imienia Bogusia będzie najlepszą formę uhonorowania tego wspaniałego działacza – napisał na FB Arkadiusz Werelich, radny powiatu wołomińskiego i pomysłodawca memoriału.

Na boiskach Marcovii wystąpi 16 drużyn z rocznika 2010. Do Marek przyjadą zespoły z Warszawy, Halinowa, Lesznowoli, Legionowa, Sulejówka, Otwocka, Tłuszcza, Ząbek i Wyszkowa.

Celem memoriału jest propagowanie piłki nożnej wśród dzieci, a jednocześnie pokazanie sposobu na aktywne spędzenie czasu wolnego. Na pewno będzie dużo emocji i sportowej rywalizacji – dodaje Maciej Goławski, dyrektor sportowy MTS Marcovia Marki.

Turniej odbywa się pod honorowym patronatem Jacka Orycha, burmistrza naszego miasta oraz Adama Lubiaka, starosty powiatu wołomińskiego.

TM
#Miasto #Sport

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry