bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Szczepienia dla uchodźców z Ukrainy

Jeśli jesteś uchodźcą zaczep się przeciwko COVID-19, skorzystaj z pozostałych szczepień.

Kto może zaszczepić się przeciw COVID-19 w Polsce?

 • osoba, która przyjechała do Polski z Ukrainy w związku z trwającym konfliktem zbrojnym,
 • osoba uczącą się lub studiująca w Polsce,
 • zagraniczny doktorant,
 • cudzoziemiec z zezwoleniem na pracę,
 • dyplomata,
 • współmałżonek lub dziecko osoby z prawem pobytu w Polsce. 

Ważne!

W Polsce zaszczepić się mogą osoby powyżej 18. roku życia, ale także dzieci i młodzież powyżej 5. roku życia.

Aby móc skorzystać ze szczepienia przeciw COVID-19 powinieneś się zgłosić do lekarza. Brak numeru PESEL nie stanowi przeszkody w procedurze szczepienia.

Szczegółowe informacje (także w języku ukraińskim) w serwisie gov.pl 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mareckie przychodnie – Esculap z ul. Fabrycznej 1 oraz Marecki Ośrodek Zdrowia „Kardio-Med” z ul. Sportowej 3 realizują szczepienia dla uchodźców.

Przy ul. Sportowej szczepienia przeciw COVID-19 odbywać się będą we wtorki w godz. 14:00-16:00. Uchodźcy muszą wcześniej zgłosić się w sprawie szczepień  w godzinach pracy przychodni z dokumentami:

 • paszport lub dokument nadania PESEL,
 • adresem zamieszkania,
 • numer telefonu.

Dane te potrzebne są do wystawienia skierowania na szczepienie  lub wpisania do systemu wykonanych szczepień w przypadku dawki przypominającej.

Link do strony przychodni 

Jeżeli chodzi o pozostałe szczepienia są dwie  ścieżki postępowania :

 1. pierwsza – uchodźcy zgłaszają się z posiadaną  dokumentacją medyczna i po przeanalizowaniu jej wyznaczamy indywidualną  ścieżkę postępowania  - decyzje o uzupełnieni szczepień podejmuje lekarz zgodnie z obowiązującym kalendarzem szczepień w Polsce,
 2. druga  - w przypadku braku udokumentowanych szczepień  dla dzieci i dorosłych zgodnie z wytycznymi  z ECQC przesłanymi przez Sanepid.

Szczepienia dotyczą : odry, świnki i różyczki, błonicy,tężca i krztuśca, poliomelitys,HIB, WZW typ B, choroby meningokokowej, choroba pneumokokowej, ospy wietrznej, grypy i gruźlicy. Te szczepienia także są bezpłatne z puli szczepionek przekazanych przychodniom z Sanepidu.

Szczepienia w miarę możliwości będą wykonywane na bieżąco po wcześniejszym umówieniu się na wizytę

Esculap w Markach ul. Fabryczna 1 świadczy usługi medyczne dla pacjentów z Ukrainy zarówno w przypadku szczepień przeciwko COVID-19 jak i szczepień z tzw. kalendarza szczepień.

Jeżeli chodzi o wykonywanie szczepień ochronnych u dzieci i młodzieży należny zgłosić się do rejestracji poradni "D'' (niski budynek parter) w celu zapisania się na szczepienie. Zapisy są prowadzone telefonicznie pod nr telefonu: 22 761-92-77 w godzinach pracy poradni (poniedziałek, środa, piątek – 8:00- 15:00, wtorek i czwartek - 8:00-17:30).

Dla osób dorosłych zapisy na wykonanie szczepień ochronnych prowadzone są w rejestracji na I piętrze (wysoki budynek)  w godzinach pracy przychodni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 lub telefonicznie po nr telefonu : 22 761-90-35

Zapisu można dokonać też drogą elektroniczną: kontakt@esculapmarki.pl .

Przy każdym zapisie należny podać nr telefonu. Pracownicy przychodni  drogą telefoniczną będą informować pacjentów o terminie szczepienia (data i godzina).

Link do strony przychodni TUTAJ.

Szczepienie przeciw COVID-19 można wykonać także w punkcie szczepień powszechnych w centrum handlowym M1 Marki przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1.

Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty:

 • poniedziałek 11-16
 • wtorek-piątek 11-18
 • sobota 11-17

Zachęcamy do skorzystania ze szczepień zarówno przeciw COVID-19 jak i tych z kalendarza szczepień.

WPZ
4 kwietnia 2022, godz. 12:36
#Miasto #Marki dla Ukrainy #Zdrowie

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry