bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Witajcie w szkole!

Nowy rok szkolny rozpocznie w tym roku już 4,8 tys. dzieci! Takiej liczby uczniów w historii miasta nigdy nie mieliśmy...

Przez wakacje w mareckich szkołach trwały intensywne prace przygotowujące szkoły do nowego roku. W placówce na Wczasowej powstała nowa świetlica, w szkole przy Okólnej – nowe sale lekcyjne: językowa oraz integracyjna. Wszystko po ty, by przygotować się na przyjęcie uczniów, którzy 1 września wrócili bądź po raz pierwszy zasiedli w szkolnych ławkach.
– To kolejny rok, w którym wzrosła liczba uczniów w mareckich szkołach. Ubiegły rok zaczynaliśmy mając ponad 4,2 tys. uczniów. W tym roku przekroczymy poziom 4,8 tys. dzieci. To tak, jakby w ciągu roku przybyła nam jedna, mała szkoła podstawowa – tłumaczy Andrzej Motyka, dyrektor Centrum Usług Wspólnych, zarządzającego sprawami mareckiej edukacji.
W Markach mamy już dwie szkoły, do których chodzi już ponad 1000 uczniów! To Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Wspólnej oraz Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Okólnej.
– W tym roku będziemy kształcić już 1200 uczniów. Na przyjęcie właśnie tylu dzieci był obliczany nowy kompleks edukacyjny przy ul. Wspólnej. W sumie będziemy mieć 50 oddziałów klasowych, w tym 9 pierwszych klas. Nasza kadra pedagogiczna liczy 122 nauczycieli, a 10 pań zatrudnionych w kuchni będzie przygotowywać prawie 970 obiadów dziennie – wylicza Izabela Paciorek, dyrektor SP4.
Warto podkreślić, że edukacja jest największą pozycją wydatkową w budżecie miasta. W tym roku przewidujemy, że na ten cel wydamy minimum 115 mln zł. To ponad 44 proc. całości rocznych wydatków naszego samorządu!
– We współczesnym świecie największym kapitałem jest wiedza. Dlatego – po rozbudowaniu bazy edukacyjnej w Markach – inwestujemy w doposażanie szkół w nowoczesne narzędzia edukacyjne. W każdej szkole podstawowej powstały lub powstają „Laboratoria przyszłości”, których celem jest budowanie kompetencji, które przydadzą się naszym uczniom w przyszłości – dodaje Paweł Pniewski, zastępca burmistrza Marek.

 

Życzenia od burmistrza Jacka Orycha

Drodzy Uczniowie!

Niech to będzie dobry czas zdobywania wiedzy i doświadczeń! To Wasz największy kapitał na przyszłość! Pamiętajcie, że szkoła jest też  fantastycznym miejscem do budowania przyjaźni. Wspierajcie się i zarazem jak ognia unikajcie jednej z największych zaraz XXI wieku – hejtu.

Drodzy Nauczyciele!

W dużym stopniu to od Was zależy los przyszłych pokoleń! Zdaję sobie sprawę, że w obecnych czasach, z różnych powodów, nie jest łatwo być nauczycielem. Tym większe są moje słowa podziękowania za to, że podjęliście się tej niełatwej misji

Drodzy Rodzice!

Mądrze wspierajcie dzieci w edukacji.  Motywujcie je i twórzcie im jak najlepsze warunki rozwoju. Zaszczepiajcie w nich ciekawość do poznawania świata. A gdy już dorosną, będziecie z nich (jeszcze bardziej) dumni

TM
1 września 2022, godz. 07:42
#Miasto #Edukacja #Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego #Szkoła Podstawowa Nr 2 #Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920r #Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefa Roweckiego Grota" #Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II #Zespół Szkół Nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia #Centrum Usług Wspólnych

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry