bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Mówiono o nim, że przegrał...

11 muzycznych obrazów z życia arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego

Takie okazje zdarzają się nieczęsto! W 2022 roku przypadają dwusetne urodziny  św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, arcybiskupa Warszawy i założyciela Sióstr Rodziny Maryi dla opieki nad sierotami, które od blisko 100 lat działają w Markach i w czasie wojny ratowały tu dzieci żydowskie. Z tej okazji w poniedziałek 7 listopada 2022 o g. 19:00 w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym odbędzie się wykonanie utworu napisanego specjalnie na tę okazję „Mówiono o Nim, że przegrał” z udziałem filharmoników warszawskich, solistów i chóru Ave.

Utwór „Mówiono o Nim, że przegrał” składa się z 11 muzycznych obrazów z życia św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, które prowadzą przez najważniejsze wydarzenia z jego biografii. Słowa ułożył Bartłomiej Włodkowski, który zastrzega:

Nie czuję się autorem, ponieważ jedynie wybrałem słowa samego bohatera. Cały utwór składa się wyłącznie z myśli Felińskiego, wyjętych z poezji, listów czy pisanych na wygnaniu pamiętników. Zaskakujące jest to, że przeważająca część jego spuścizny jest bardzo aktualna, wydaje się komentarzem do aktualnych wydarzeń!

Utwór wykonają znakomici soliści i instrumentaliści Polskiej Opery Królewskiej oraz Filharmonii Narodowej, a także chór Ave przygotowany przez Bartłomieja Włodkowskiego. Dyrygować będzie Barbara Hijewska. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filii Dei i Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Projekt współfinansuje Minister Edukacji i Nauki.

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc LINK

MCER
31 października 2022, godz. 11:04
#Miasto #Kultura #MCER

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry